Stalowa Wola: Metalowe serca czekają na plastikowe nakrętki. Oddając je pomożesz innym

2021-01-04 14:01 af
Stalowa Wola: Metalowe serca czekają na plastikowe nakrętki. Oddając je pomożesz innym
Autor: pixabay

Trzy metalowe serca czekają na nakrętki. Te w Stalowej Woli znajdziecie na Placu Piłsudskiego, w Parku Miejskim oraz przy Hali Targowej. Co ważne, dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na cele dobroczynne.

– Nakrętka to taka mała rzecz, a może stać się wielką, jeśli siłą naszych serc ją pomnożymy. Od dziś te wyjątkowe pojemniki, będą czekać na nasze dobre serca, niosące pomoc innym. Nasze serce jest wyjątkowo piękne. Ma bardzo ładny wzór, w który jest wpisany herb miasta – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

Dlatego jeśli znacie osobę ze Stalowej Woli, która potrzebuje pomocy, poinformujecie o tym urzędników z Urzędu Miasta lub Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Razem z mieszkańcami możecie jej pomóc. Akcja zbierania nakrętek będzie trwała przez cały rok.

Gdzie przynosić nakrętki?

Specjalne pojemniki w kształcie serca znajdziecie na Placu Piłsudskiego, w Parku Miejskim oraz przy Hali Targowej w Stalowej Woli. Ale na tym nie koniec, bo specjalnych serc ma być więcej.

- Do zainstalowania przygotowane jest jeszcze jedno serce, a o miejscu jego lokalizacji ponownie zadecydują mieszkańcy. Mniejsze serca natomiast będą się sukcesywnie pojawiać w szkołach, przedszkolach, instytucjach publicznych, aby jak najwięcej punktów objąć akcją „Stalowa Wola pomocnych serc” - czytamy na stronie stalowowolskiego magistratu.

Prezydent Stalowej Woli zaapelował także do mieszkańców, aby do pojemników wrzucali wyłącznie nakrętki bez reklamówek, siatek w których będą przynoszone oraz innych wyrobów z plastiku.

Dwa serca czekają na nakrętki na rzeszowskim Rynku
Pożar w Centrum Zdrowia Matki Polki
Źródło: Stalowa Wola: Metalowe serca czekają na plastikowe nakrętki. Oddając je pomożesz innym
Nasi Partnerzy polecają