STALOWA WOLA: Potrącenie dziecka na ul. Popiełuszki. Dziewczynka trafiła do szpitala

i

Autor: Unsplash.com/ Pawel Czerwinski

STALOWA WOLA: Potrącenie dziecka na ul. Popiełuszki. Dziewczynka trafiła do szpitala

2022-03-03 13:24

Kierowca osobowego renault, zbliżając się do przejścia dla pieszych na ul. Popiełuszki potrącił 3-letnią dziewczynkę na hulajnodze. Według ustaleń policji, kierowca nie zachował należytej ostrożności, a jego auto nie miało ważnego przeglądu technicznego. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło wczoraj po godzinie 13 na ul. Popiełuszki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji - kierowca osobowego renault nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i potrącił małą dziewczynkę, która na niewielkiej hulajnodze wjechała na pasy. Dziecko przetransportowane zostało do szpitala - na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne.

CZYTAJ TAKŻE: Przejście z Ukrainą w Krościenku. „Wszystko pod kontrolą”

Kierowca był trzeźwy, ale auto nie miało przeglądu

Kierowca osobówki w chwili zdarzenia był trzeźwy, okazało się jednak, że auto, którym jechał, nie miało aktualnych badań technicznych - za co policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i realne spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa zaś- mężczyzna stracił prawo jazdy. Mundurowi do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli skierowali też wniosek o ukaranie sprawcy zdarzenia.

Trenerzy The Voice Kids o byciu rodzicami. Dawid Kwiatkowski w szczerym wyznaniu!
Źródło: STALOWA WOLA: Potrącenie dziecka na ul. Popiełuszki. Dziewczynka trafiła do szpitala