Te szkoły na Podkarpaciu zostaną zamknięte. To ich ostatni rok szkolny

2023-03-20 10:23

Do 31 sierpnia 2023 zamkniętych zostanie kilka szkół na terenie województwa podkarpackiego. Większość z nich to szkoły podstawowe, choć na liście placówek przeznaczonych do likwidacji są także szkoły branżowe i licea ogólnokształcące. W przypadku wszystkich szkół termij likwidacji to koniec wakacji. Oznacza to, że trwający rok szkolny jest dla nich ostatnim. Które szkoły na Podkarpaciu zostaną zamknięte?

Aż 14 szkół do likwidacji na Podkarpaciu 

Jako główny powód zamknięcia szkół na Podkarpaciu wskazuje się zbyt niską liczbę uczniów, którzy chcieliby uczyć się w przeznaczonych do likwidacji placówkach. Kuratorium Oświaty wydało już pozytywną opinię odnośnie zamykania szkół, więc wiemy, które znikną z mapy województwa podkarpackiego już 31 sierpnia 2023 roku. To data, do której wskazane placówki zostaną zamknięte, albo przekształcone, co zostanie wskazane w uchwale danej gminy, która nad szkoła sprawuje pieczę. W przypadku 14 placówek, które znalazły się na wspomnianej liście, we wszystkich przypadkach wydano już pozytywne decyzje

CZYTAJ TAKŻE: W tych miejscowościach na Podkarpaciu edukacja kuleje! Twoje miasto jest na liście?

Te szkoły na Podkarpaciu zostaną zamknięte

Z przesłanych przez Kuratorium Oświaty informacji, wynika, że wydano 14 pozytywnych opinii odnośnie zamknięcia szkół w województwie podkarpackim. Pełną listę zobaczycie w naszym zestawieniu:

Największy koszyk wielkanocny w Polsce stoi na Podkarpaciu
Źródło: To ostatni rok tych szkół na Podkarpaciu. Zostaną zamknięte w sierpniu 2023