Uciekała przed policją, doprowadził do kolizji m.in. z radiowozem

i

Autor: Materiały prasowe/ KPP Brzozów

Uciekała przed policją, doprowadził do kolizji m.in. z radiowozem

2022-03-20 12:20

Kobiecie za nie zatrzymania się do kontroli drogowej grozi nawet do 5 lat więzienia. Mieszkanka województwa lubelskiego odpowie też za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na terenie powiatu brzozowskiego i spowodowanie kolizji na terenie powiatu sanockiego.

Dyżurny brzozowskiej komendy policji zgłoszenie o jadącym w kierunku Dydni bez włączonych świateł  mijania oraz będącym prawdopodobnie pod wpływem alkoholu kierowcy volkswagena golfa, odebrał w piątek wieczorem. Na wskazane w zgłoszeniu miejsce wysłani zostali funkcjonariusze, odpowiadający zaś opisowi samochód zauważyli w miejscowości Niebocko.

Za kierownicą volkswagena siedziała kobieta. (...)Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali kierującej sygnał do zatrzymania pojazdu. Jednak ta całkowicie go zignorowała i znacznie przyspieszyła, kontynuując jazdę. Policjanci podjęli za nią pościg. Kobieta uciekając przed radiowozem zignorowała znak „STOP” na skrzyżowaniu w miejscowości Grabownica Starzeńska i nie zwracając uwagi na inne pojazdy, wjechała na drogę wojewódzką, kierując się w stronę Sanoka- informuje Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Pościg za 40-latką zakończył się w Sanoku- kierująca na ul. Traugutta doprowadziła do kolizji z dwoma innymi pojazdami, w tym z policyjnym radiowozem.

Podczas prowadzonych przez mundurowych czynności kobieta była agresywna i stawiała opór,  została zbadana policyjnym alkomatem. Okazało się, że była trzeźwa- pobrana została jej jednak krew do badan. Te mają dać odpowiedź, czy kierująca była pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj 40-latka usłyszała zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi jej nawet do 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na terenie powiatu brzozowskiego oraz spowodowanie kolizji na terenie powiatu sanockiego.

Drogowskazy: o uchodźcach z Ukrainy i nowym kryzysie migracyjnym w Europie

QUIZ. Co wiesz o wojnach na świecie?

Pytanie 1 z 10
Kiedy wybuchła I wojna światowa?
Bukowiecki zawiedziony swoim startem na HMŚ w Belgradzie
Źródło: Uciekała przed policją, doprowadził do kolizji m.in. z radiowozem