Uczniowie z Jasła znają się na ubezpieczeniach jak nikt inny na Podkarpaciu. Teraz czas na ogólnopolski finał

i

Autor: Pixabay

Uczniowie z Jasła znów najlepsi w województwie! Teraz czas na ogólnopolski finał

2022-02-09 15:05

Ponownie okazali się najlepsi w województwie. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle nie dali szans swoim rówieśnikom z Podkarpacia i kolejny raz wygrali olimpiadę pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” i teraz będą reprezentowali nasz region w ogólnopolskim finale konkursu organizowanego przez zakład ubezpieczeń społecznych.

ZUS od wielu lat organizuje w szkołach ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”. - To projekt edukacyjny, którego celem jest nauczanie o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców. Co roku „Lekcjom” towarzyszy konkurs dla uczniów pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” - tłumaczy Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego ZUS-u. Konkurs ma status Olimpiady. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, jako jedna z 17 szkół w Polsce, weszła do ogólnopolskiego finału Olimpiady. W tym roku szkolnym, uczniowie tej szkoły byli najlepsi spośród 57 podkarpackich szkół ponadpodstawowych biorących udział w Olimpiadzie.

CZYTAJ TAKŻE: Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny!

Teraz czas na ogólnopolski finał i walkę o indeksy na studia

Ogólnopolski finał olimpiady zaplanowany jest na 8 kwietnia. Warto wspomnieć, że uczniowie z ZS nr 4 w Jaśle, także w ubiegłym roku byli najlepsi na Podkarpaciu. Laureaci poziomu ogólnopolskiego konkursu mogą liczyć na indeksy lub dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie wyższe, m.in. na Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki
Źródło: Uczniowie z Jasła znów najlepsi w województwie! Teraz czas na ogólnopolski finał