ULANÓW. Nielegalne maszyny do gier hazardowych w rękach policji

i

Autor: KPP Nisko

ULANÓW. Nielegalne maszyny do gier hazardowych w rękach policji

2022-02-10 15:40

Grzywna, a nawet 3 lata więzienia. To grozi właścicielowi 3 automatów do gier hazardowych. Te mundurowi z Niska, a także funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli w jednym z lokali w Ulanowie. Budynek od dłuższego czasu był na celowniku policjantów. Teraz w tej sprawie toczy się postępowanie karno-skarbowe.

W minioną niedzielę, policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, sprawdzili niewielki budynek znajdujący się na terenie gminy Ulanów. Od jakiegoś czasu był on w zainteresowaniu niżańskich policjantów. Kiedy weszli do środka ujawnili trzy automaty do gier hazardowych - informują niżańscy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Dwaj 18-latkowie pobili i okradli kilka osób w jeden wieczór

Automaty i narkotyki

Na tym nie koniec, bo w czasie kontroli w budynku znajdowało się trzech mężczyzn. Jeden z nich na widok mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo. Szybko okazało się, że miał przy sobie narkotyki.

- Ujawnione urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego. W tej sprawie toczy się postępowanie karno-skarbowe. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie - wyjaśniają mundurowi z Niska.

22-latek, u którego policjanci znaleźli susz roślinny, będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: ULANÓW. Nielegalne maszyny do gier hazardowych w rękach policji