Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. W Bieszczadach wyremontują 5 mostów

i

Autor: Materiały prasowe/ Nadleśnictwo Stuposiany

W Bieszczadach wyremontują pięć mostów. Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy!

2022-03-24 14:31

W Bieszczadach wyremontowanych ma zostać, aż pięć mostów! Chodzi m.in. o dwa mosty w Wisłoku Wielkim, na potoku Wisłok, most Bukowcu na Solince w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 894 Lesko – Hoczew – Czarna oraz, na tej samej drodze, o przeprawę przez potok Czarny. To ma poprawić komfort jazdy i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Porozumienie w sprawie nowych przepraw w powiecie bieszczadzkim podpisane zostało wczoraj w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Jak wynika z jego zapisów - na nowe mosty liczyć mogą mieszkańcy takich miejscowości, jak Bukowiec, Wisłok Wielki, Zahoczewie i Wydrne. Które mosty przejdą remont?  Lifting przejdzie m.in. przeprawa na Solince w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 894 Lesko– Hoczew– Czarna oraz dwa mosty na potoku Wisłok, w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 897 Tylawa– Wołosate. Remonty przepraw w kwocie po 100 tysięcy złotych dofinansują podkarpackie nadleśnictwa - Baligród, Rymanów, Lesko i Lutowiska.

CZYTAJ TAKŻE: W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Poprawa bezpieczeństwa dla tysięcy turystów!

- W ostatnich latach Bieszczady stają się bardzo modnym kierunkiem turystycznym. Z roku na rok odnotowujemy coraz bardziej wzmożony ruch samochodowy na bieszczadzkich drogach. Dlatego jako samorząd województwa dokładamy wszelkich starań, aby po Bieszczadach poruszać się szybko, sprawnie i bezpiecznie. Temu celowi służy między innymi współpraca Województwa Podkarpackiego z Lasami Państwowymi, w wyniku której modernizujemy mosty zlokalizowane wzdłuż dróg wojewódzkich, którymi zarządza województwo podkarpackie. Dziś podpisujemy kolejne umowy na remont obiektów mostowych. Wierzę, że dzięki tej współpracy uda nam się docelowo wyremontować wszystkie tego typu obiekty wymagające naszej interwencji – powiedział podczas wczorajszego spotkania wicemarszałek Piotr Pilch.

Planowane na mostach prace mają zapewnić nie tylko większy komfort jazdy podróżującym w kierunku Bieszczadów mieszkańcom regionu i turystom, ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników dróg.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

Czy masz do czynienia z wampirem energetycznym?

Pytanie 1 z 10
Czy w trakcie spotkań z tą osobą odczuwasz smutek, zmęczenie, czujesz się przytłoczony i "wyssany" z energii?
Źródło: W Bieszczadach wyremontują pięć mostów. Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy!