Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa także w Rzeszowie. W rejonie ul. Wołyńskiej powstać ma ok. 850 mieszkań

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

2022-03-23 15:04

Planowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zabudowania zająć mają około 7 hektarów terenu. Podobny obszar zająć mają, zaplanowane wokół bloków, nie wyższych niż 7 kondygnacji, parki i zieleńce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników - pierwsze mieszkania, mogą zostać w oddane już w 2025 roku.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa pomóc ma w znalezieniu mieszkania przede wszystkim osobom, które nie są w stanie wziąć kredytu na mieszkanie, ale mają pieniądze na regularne płacenie czynszu. Tym samym, skorzystać będą mogły z takiej propozycji m.in. rodziny z dziećmi i osoby starsze. W Rzeszowie, w ramach inicjatyw SIM, w rejonie ulicy Wołyńskiej powstać ma około 850 mieszkań. - Rzeszów jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Przybywa nam mieszkańców, którzy znajdują zatrudnienie zarówno w naszym mieście jak i w znajdujących się po sąsiedzku strefach ekonomicznych. Dlatego też potrzebne są nowe mieszkania. Należy jednak pamiętać, że obecny czas jest szczególny – mamy do czynienia z niestabilną sytuacją ekonomiczną i dlatego taki projekt, jak Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa jest bardzo potrzebny. Da szansę na mieszkanie osobom, które nie mają możliwości zdobycia kredytu – mówił podczas zorganizowanej dzisiaj w ratuszu konferencji prasowej, prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Otwarto przychodnię dla uchodźców z ukraińskim personelem

Kolejne mieszkania SIM w regionie

To kolejna już w regionie, realizowana przy współpracy rządu i samorządów inicjatywa mieszkaniowa.

- Na Podkarpaciu mamy obecnie dwie Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, czyli inicjatywy rządowe tworzone we współpracy z samorządami, których celem jest budowa mieszkań pod wynajem z opcją wykupu. Są to SIM Południe i SIM Podkarpacie. Teraz zbliżamy się do powołania kolejnej SIM z udziałem kluczowego miasta regionu– Rzeszowa oraz okolicznych gmin. Jesteśmy już na etapie kształtowania się tej kolejnej inicjatywy – poinformował Arkadiusz Urban, Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Planowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zabudowania w Rzeszowie zająć mają około 7 hektarów terenu. Podobny obszar zająć mają, zaplanowane wokół bloków, nie wyższych niż 7 kondygnacji, parki i zieleńce.

- Teren, na którym powstaną te budynki będzie dobrze skomunikowany. Mamy już opracowaną dokumentację budowy drogi, która będzie przedłużeniem ulicy Wołyńskiej do ul. Potokowej. Na to zadanie została już wydana decyzja ZRID. Grunty pod budowę tej drogi otrzymaliśmy nieodpłatnie od Krajowego Zasobu Nieruchomości. Zgodnie z zapisami w akcie notarialnym tę drogę mamy wybudować do 2025 roku - mówiła Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników - pierwsze mieszkania, mogą zostać w oddane już w 2025 roku.

Strażacy walczą z pożarami traw

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Pora wrócić do szkoły. W popularnej piosence o witaniu wiosny, zanim chochoły spadły z róż, pierwszy obudził się?
Źródło: W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej