Wielki sportowy kiermasz dla biegaczy. Jutro kolejna edycja ParkRun Rzeszów!

i

Autor: Pixabay

W sobotę kolejna edycja ParkRun Rzeszów! Wielki sportowy kiermasz dla biegaczy

2022-04-22 14:57

Pomogą Ukrainie na sportowo. Najbliższa sobota to kolejna edycja ParkRunu, czyli pięciokilometrowej przebieżki, na którą biegacze z Rzeszowa zapraszają wszystkich amatorów, którym chodzi po głowie próba swoich biegowych sił. Oprócz tego, w Parku olszynki obok parkingu hali Podpromie, sportowcy z regionu urządzają wielki kiermasz, a zebrane pieniądze trafią do potrzebujący w Ukrainie.

Do wyszperania będzie wiele gadżetów, sportowych ubrań i innych akcesoriów. - Mamy trochę koszulek, mamy czasopisma sportowe, mamy książki o zdrowej diecie – mówi Iga Kot, organizatorka imprezy. - W dodatku siatkarze Asseco Resovi przekazali nam koszulkę z podpisami i będziemy chcieli to umieścić w formie licytacji – dodaje. Jeśli macie ochotę pomóc, to przynieście to, co wam zalega w garderobie - sportowe ubrania, sprzęty lub gadżety, które przydadzą się komuś innemu. Tuż po cotygodniowym biegu sportowcy zorganizują miejsce do sprzedaży, a całą zebraną dzięki temu kwotę przekażą na pomoc Ukrainie.

Lewandowski w sutannie! Biskup podbija TikToka

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: W sobotę utrudnienia w ruchu w mieście! Odbędzie się „Sprint rowerowy”

Najpierw przebieżka dla zdrowia

Biegacze z regionu wystartują w parku Olszynki, obok Hali Podpromie punktualnie o 9.00 i jak zawsze zapraszają wszystkich amatorów na wspólne biegowe endorfiny. - Każdy może przyjść, potruchtać, przemaszerować, albo nawet zrobić sobie taki spacerek typu nordic walking. My tak dla zabawy mierzymy czas. Wystarczy się jednorazowo zarejestrować na naszej stronie. Wszystko za darmo – mówi Iga.

Źródło: W sobotę kolejna edycja ParkRun Rzeszów! Wielki sportowy kiermasz dla biegaczy