W Stalach drogą wojewódzką biegał... koń. Policjanci ustalili właściciela

i

Autor: Pexels

W Stalach drogą wojewódzką biegał... koń. Policjanci ustalili właściciela

2022-04-26 13:54

Do nietypowej interwencji zostali wezwani tarnobrzescy policjanci. Drogą wojewódzką relacji Tarnobrzeg – Stalowa Wola biegał koń. - Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ obecność zwierzęcia na ruchliwej trasie, mogła doprowadzić do wypadku – informują policjanci. Mundurowi szybko ustalili właściciela zwierzęcia. Koń był zaniedbany i szukał pożywienia.

W sobotę przed godziną 8.00, stróże prawa otrzymali zgłoszenie o tym, że pasem jezdni biega koń. Do zdarzenia miało dojść w Stalach, na drodze wojewódzkiej nr 871 relacji Tarnobrzeg - Stalowa Wola. - Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ obecność zwierzęcia na ruchliwej trasie, mogła doprowadzić do wypadku. Jedna z postronnych osób, przy pomocy przypadkowych kierowców, złapała konia, lecz nie było wiadomo, do kogo on należy. Zwierzę było spokojne, lecz zaniedbane i szukało pożywienia – informuje tarnobrzeska policja.

Rzeszowska Masa Krytyczna w sobotę rozpocznie rowerowy sezon!

Policjanci ustalili właściciela konia

Z pomocą przyszli policjanci i szybko ustalili właściciela. Był nim 43-letni mieszkaniec gminy Grębów. Funkcjonariusze udali się na posesję mężczyzny. Okazało się, że koń wykorzystując nieuwagę opiekunów, wyszedł z posesji przez otwartą bramę wjazdową. Właściciel odebrał zwierzę. Teraz policjanci ustalają, czy 43- latek należycie się nim opiekuje.

Źródło: W Stalach drogą wojewódzką biegał... koń. Policjanci ustalili właściciela