Weekend cudów trwa! Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” docierają do potrzebujących rodzin z Podkarpacia [WIDEO]

i

Autor: I. Ryś

Weekend cudów trwa! Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” docierają do potrzebujących rodzin z Podkarpacia [WIDEO]

2021-12-12 9:14

„Szlachetna Paczka” to konkretna pomoc dedykowana osobom w trudnej sytuacji. Te wspólnie, pod kątem przeprowadzonego wcześniej wywiadu na temat potrzeb, tworzą we współpracy z wolontariuszami darczyńcy. W tym roku na Podkarpaciu pomoc uzyska łącznie ponad 900 rodzin.

Finał akcji „Szlachetna paczka” to w tym roku drugi weekend grudnia. To właśnie między 11 a 12 grudnia do potrzebujących, także z Podkarpacia docierają prezenty od darczyńców.  Jednymi z takich osób są pani Dominika spod Rzeszowa wraz córką Zuzią. Największą potrzebą rodziny był ssak, który ułatwi dziewczynce i jej mamie codzienne funkcjonowanie.

W tym roku łączę rolę wolontariusza i darczyńcy- razem z firmą przygotowaliśmy paczkę dla rodziny Zuzi. Największą potrzebą był ssak, dzięki któremu można odessać wydzielinę, która zbiera się w rurce tracheotomijnej , przez którą dziewczynka oddycha. W paczce znalazły się też drobne upominki dla rodziny, środki czystości i żywność- mówi Grażyn Hałabuda, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

W tym roku pomocy w całym regionie potrzebowało ponad 900 rodzin.

Bardzo jesteśmy wzruszone i zadowolone i chcemy serdecznie podziękować. Wzruszenie chyba słychać w moim głosie… (…) Ssak będzie ogromnie przydatny, bo używamy go  non stop. Ten jest bardzo poręczny, lekki, wiec będzie to dla mnie ogromne ułatwienie, nie będę musiała tyle dźwigać- mówi pani Dominika, adresatka Szlachetnej Paczki.

Emocje, jak podkreślają wolontariusze i  darczyńcy, podczas wręczania prezentów są ogromne i potrafią na długi czas naładować pozytywną energią, bo ja wiadomo „przyjemniej jest dawać niż brać”.

Chętnych do działania nie brakuje, ale jeśli  chcecie pomóc, wystarczy zajrzeć na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać odpowiednią opcję.

Możemy zostać albo wolontariuszem albo darczyńcą, albo jednym i drugim.  Co roku odbywa się rekrutacja, dzięki której chętni do pomocy mogą się zgłosić. Jednym wymogiem, przy zostaniu wolontariuszem, jest ukończenie 16-go roku życia. Wystarczy wypełnić dostępny na stronie Szlachetnej Paczki formularz, przejść pozytywnie weryfikację, a potem już tylko pomagać- mówi Izabela Ryś, wolontariuszka.

Weekend Cudów także na Podkarpaciu!
Posłuchaj o objawach rumienia zakaźnego i dowiedz się, jak leczyć to schorzenie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: Weekend Cudów trwa! Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” docierają do potrzebujących rodzin z Podkarpacia [WIDEO]