Więcej patroli i jeszcze więcej kontroli. Rusza akcja „Bezpieczne Ferie 2022”

i

Autor: Pixabay

Więcej patroli i jeszcze więcej kontroli. Rusza akcja „Bezpieczne Ferie 2022”

2022-02-12 10:21

Dwutygodniowa przerwa od szkoły to czas, gdy podkarpaccy policjanci ruszają z akcją „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze będą odwiedzać obozy i kolonie. Pod ich kontrolą będą też "dzikie lodowiska" i osiedlowe place zabaw. Oprócz tego policjanci będą zwracać jeszcze większą uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Na drogach prowadzących do miejscowości, w których zorganizowane zostały kolonie i obozy, będzie zdecydowanie więcej policyjnych patroli.

Uwaga policjantów będzie skierowana na autokary i inne samochody przewożące dzieci i młodzież. - Oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, funkcjonariusze będą zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie prędkości, czy nieprawidłowe wyprzedzanie – informują podkarpaccy policjanci.

Na drogach prowadzących do miejscowości, w których zorganizowane zostały zimowiska, będzie zdecydowanie więcej policyjnych patroli. - Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie wypoczynku, zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem – dodają funkcjonariusze z Podkarpacia.

Nie jechać bocznymi drogami

Podczas jazdy zawsze należy zwracać uwagę na innych kierowców i utrzymywać bezpieczną odległość, zwłaszcza gdy na drogach jest ślisko i zalega śnieg. Do podróży lepiej wybierać trasy częściej uczęszczane, wtedy jest gwarancja, że są odśnieżone i dobrze przygotowane do ruchu.

Źródło: Więcej patroli i jeszcze więcej kontroli. Rusza akcja „Bezpieczne Ferie 2022”