Konrad Fijołek podziękował rzeszowianom za wybory! Kiedy zaprzysiężenie?

i

Autor: W.K.

Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek podziękował mieszkańcom za wybory! Kiedy zaprzysiężenie?

2021-06-15 15:33

Wybory w Rzeszowie zakończone sukcesem Konrada Fijołka, którzy dzisiaj podziękował rzeszowianom i zapowiedział swoje zaprzysiężenie na poniedziałek 21 czerwca. Te ma odbyć się o godzinie 14.00. Dziękując mieszkańcom Rzeszowa za liczny udział w głosowaniu nowy prezydent powiedział, że rzeszowianie wysłali „niesamowicie pozytywny sygnał dla całej Polski”.

O terminie zaprzysiężenia Fijołek poinformował na wtorkowej konferencji prasowej. "Chciałbym też po zaprzysiężeniu, ale zanim zasiądę w gabinecie spotkać się z państwem, z rzeszowianami" - zwrócił się do mieszkańców miasta. Zaprosił "wszystkich rzeszowian, niezależnie na kogo głosowali, na rzeszowski rynek kilka minut po godz. 14". Konrad Fijołek podkreślił, że dzięki licznemu udziałowi w wyborach rzeszowianie "wysłali niesamowicie pozytywny sygnał dla całej Polski. Pozytywny sygnał jak powinno wyglądać prawdziwe święto demokracji, jak mamy dyskutować o swoich lokalnych sprawach, jak wreszcie zabierać się za ich rozwiązanie" - powiedział prezydent-elekt Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie za nami! Co o wyborze Konrada Fijołka sądzą mieszkańcy?

„Najlepsza promocja miasta”

Dodał, że rzeszowianie zrobili najlepszą promocję swego miasta "chyba w jego historii". "To fantastyczny moment" - podkreślił Fijołek. "Ten wspaniały wizerunek naszego miasta właśnie wam drodzy rzeszowianie zawdzięczamy, za co jeszcze raz nisko wam się kłaniam" - zwrócił się do mieszkańców miasta.

Konrad Fijołek przypomniał o podstawowych zasadach, jakie wprowadzi:

  • łączenie wszystkich możliwych środowisk
  • włączenie do procesu decyzyjnego w mieście, tych wszystkich którzy tego chcą,
  • wszelkie ważne decyzje będą konsultowane społecznie,
  • powstanie platformy Decyduj Rzeszów,
  • powstanie aplikacji do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami.
Powrót piłkarzy do hotelu w Sopocie po przegranym meczu ze Słowacją
Źródło: Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek podziękował mieszkańcom za wybory! Kiedy zaprzysiężenie?