Urna wyborcza

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wybory w Rzeszowie: Rzeszowianie wybierają dzisiaj prezydenta. Wybory przebiegają bez zakłóceń

Wybory w Rzeszowie: Rzeszowianie wybierają dzisiaj prezydenta. Wybory przebiegają bez zakłóceń

2021-06-13 9:44

Wybory w Rzeszowie – dzisiaj rzeszowianie wybierają prezydenta. W stolicy Podkarpacia nie odnotowano przypadków łamania ciszy wyborczej - powiedział w niedziele rano PAP rzecznik rzeszowskiej policji Adam Szeląg. Cisza wyborcza trwa do godziny 21.00, a za jej złamanie grożą kary finansowe.

Wybory w Rzeszowie trwają. Dzisiaj rzeszowianie wybierają prezydenta Rzeszowa. Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik miejskiej policji: wybory przebiegają spokojnie

"Wybory rozpoczęły się i przebiegają spokojnie. W nocy też nie notowaliśmy incydentów związanych z łamaniem obowiązującej od północy z piątku na sobotę ciszy wyborczej" – powiedział rzecznik.

Cisza wyborcza potrwa do końca głosowania - do godz. 21 w niedzielę.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Podczas trwania ciszy wyborczej, nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób. Oznacza to, że m.in. nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Za złamanie zakazu agitacji w czasie ciszy wyborczej grozi grzywna

Aktualizacja: Wybory w Rzeszowie nadal bez zakłóceń. Jaka frekwencja?

Do południa i chwilę po godzinie 12.00 rzeszowska policja nie odnotowała złamania ciszy wyborczej. - Nie zanotowaliśmy żadnych przypadków zakłócenia ciszy wyborczej - potwierdza dla PAP nadkom. Adam Szeląg.

Podczas tegorocznych wyborów komisje wyborcze nie zbierają informacji na temat frekwencji w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Jednak jak wskazała jedna z komisji: frekwencja nie jest wysoka.

Komisje wyborcze liczą, że po południu przyjdzie więcej wyborców.

Aktualizacja 18.00: Głosuje więcej mieszkańców Rzeszowa

Późnym popołudniem liczba głosujących mieszkańców Rzeszowa miała się podwoić. - Liczymy na to, że wieczorem frekwencja będzie jeszcze wyższa" – powiedział PAP przewodniczący OKW nr 31 w Rzeszowie Paweł Marek Krupa. Przed godz. 18 w lokalu tym liczba oddanych głosów wynosiła ok. 700 z 1860 uprawnionych.

Przypomnijmy, że rzeszowianie mogą oddawać głosy do godziny 21.00. Później procedura przewiduje, że na końcu kolejki staje jeden z pracowników komisji wyborczej, tak aby nikt więcej nie dochodził do kolejki. Wybory w Rzeszowie nadal przebiegają spokojnie. Nie odnotowano złamania ciszy wyborczej.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.
Źródło: Wybory w Rzeszowie: Rzeszowianie wybierają dzisiaj prezydenta. Wybory przebiegają bez zakłóceń [AKTUALIZACJA]