Wybory wygrywa Konrad Fijołek. Wyborcy PiS podzieleni [Sondaż IBS dla LokalnaPoliyka.pl]

2021-04-29 13:36 A.I
Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!
Autor: Facebook/ Podkarpacki Urząd Wojewódzki/Wikipedia/Beata Olejarka Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

Sondaż Instytutu Badań Samorządowych na zlecenie portalu LokalnaPolityka.pl mówi, że wybory w Rzeszowie wygrałby Konrad Fijołek, a wyborcy Prawa i Sprawiedliwości są podzieleni. Z sondażu wynika, że kandydat opozycji wygrałby zdecydowaną większością głosów. Druga Ewa Leniart traciłaby do niego ponad 34 punkty procentowe.

Najnowszy sondaż IBS mówi o tym, że wybory zdecydowaną większością głosów wygrałby Konrad Fijołek. Sondaż został przygotowany przez Instytut Badań Samorządowych na zlecenie portalu LokalnaPolityka.pl. Badanie przeprowadzono telefonicznie w dniach 22-25 kwietnia 2021 na próbie 501 dorosłych mieszkańców Rzeszowa. Kandydat opozycji według sondażu uzyskałby 47,43 proc. głosów mieszkańców. Drugie miejsce zajęła kandydatka z poparciem Prawa i Sprawiedliwości Ewa Leniart, która według IBS może liczyć na poparcie 13,25 proc. mieszkańców. Na podium uplasował się jeszcze Marcin Warchoł z wynikiem 12,41 proc. Grzegorz Braun zakończyłby wybory z poparciem 10,03 proc. Co ważne, jeszcze 16,88 proc. respondentów, którzy wzięli udział w badaniu jest niezdecydowana na kogo odda głos. Istnieje duża szansa, że wybory w Rzeszowie zakończą się już w I turze.

W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów

CZYTAJ TAKŻE: Majówka 2021 w Bieszczadach - atrakcje, co robić, gdzie jechać?

Wygrywa Fijołek, PiS podzielony

Z Sondażu IBS dla LokalnaPolityka.pl wynika, że pośród wyborców opozycyjnych (Polska 2050, KO, Nowa Lewica, PSL), odsetek osób deklarujących chęć głosowania na Konrada Fijołka nie spada poniżej 80% – najchętniej jednak Fijołka popiera elektorat KO – 88,24%. Z drugiej strony stoją wyborcy PiS, którzy już niekoniecznie popierają swojego kandydata, czyli Ewę Leniart. Dopiero co drugi wyborca (45,56%) zagłosowałby na kandydatkę, a co czwarty (27,27%) na Marcina Warchoła.

- Jednak co najciekawsze co piąty wyborca Prawa i Sprawiedliwości poparłby w wyborach na Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Należy pamiętać, że kandydatka PiS (obecna wojewoda podkarpacki) startuje z własnego komitetu bez logo partii i część wyborców PiS może czuć się nieco zagubiona. Co ciekawe, tak słaby wynik Marcina Warchoła wynika z braku chęci głosowania na niego wyborców, którzy wcześniej głosowali na Prezydenta Ferenca. Bój o tych wyborców (głównie partii opozycyjnych) zdecydowanie wygrywa Konrad Fijołek i dzięki temu już w I turze może wygrać przyspieszone wybory – czytamy w opisie sondażu.

Sonda
Czy majówka to dobry moment, aby banki przeprowadzały prace techniczne?
Źródło: Wybory wygrywa Konrad Fijołek. Wyborcy PiS podzieleni [Sondaż IBS dla LokalnaPoliyka.pl]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany