Wyjątkowa! Policjanci z Podkarpacia ubrali odblaskową choinkę. Można zerwać z niej ozdobę

2020-12-16 11:43 Sylwia Indycka-Rosół

Policjanci z Głogowa Małopolskiego postanowili promować noszenie odblasków przez pieszych w nietypowy sposób. W odblaski ubrali świąteczną choinkę, a każdy chętny będzie mógł zerwać ozdobę i zabrać ją ze sobą. Wszystko po to, by na drogach było bezpieczniej.

Odblaskowa choinka w Głogowie Małopolskim

Jest piękna, a przy tym uczy bezpieczeństwa. Mowa o choince, która stanęła na Rynku w Głogowie Małopolskim. Drzewko ma nietypowe dekoracje, które zawiesili na niej policjanci przy pomocy przedszkolaków. Zamiast tradycyjnych bombek choinkę ozdabiają odblaski dla pieszych. Dekorując nimi świąteczne drzewko policjanci chcą zachęcić do ich noszenia.

Co ważne, odblaskowe ozdoby widzą na drzewku nie tylko na pokaz. Każdy chętny może podejść i zerwać odblask dla siebie, a brakujące elementy będą sukcesywnie uzupełniane:

- Najważniejszym celem w akcji jest to, że każdy chętny będzie mógł zerwać taki odblask z choinki i zabrać go ze sobą. W miarę ich ubywania odblaski będą uzupełniane. To już druga edycja działań zainicjowanych przez funkcjonariuszy z komisariatu i drogówki. Podobne drzewko stanęło również w Rudnej Wielkiej, obok szkoły - wyjaśnia Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Dlaczego warto nosić odblaski?

Odblaski u pieszych po zmroku są obowiązkowe poza terenem zabudowanym, ale warto je nosić także w miastach. Dzięki nim pieszy jest szybciej widoczny dla kierowcy, a to może nawet uratować życie:

- Pieszy, który nie posiada odblasków, jest dla kierowcy mało widoczny. Kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów, ale podczas opadów deszczu, czy mgły, ta odległość jest jeszcze mniejsza. Jeśli niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma odblask, kierowca dostrzega go z odległości nawet 150 metrów - wylicza Szeląg.

Dlatego mundurowi apelują, by nietypowe ozdoby z podkarpackiej choinki nie trafiły do szuflad czy kieszeni spodni, ale na nasze kurtki, torebki i plecaki.

Posłuchaj o nietolerancji fruktozy, jej przyczynach, objawach i leczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
W 30 sekund zgarnął 30 punktów karnych!
Źródło: Wyjątkowa! Policjanci z Podkarpacia ubrali odblaskową choinkę. Można zerwać z niej ozdobę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany