Z pierwszych wyrósł, podarowali mu drugie. 8-letni Filip cieszy się z nowych protez-płetw

2020-12-16 12:20 af
8-letni Filip cieszy się z nowych protez-płetw
Autor: Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne

W basenie czuje się jak ryba w wodzie, bo w pływaniu pomagają mu protezy-płetwy. To dar, który 8-letni Filip z Kosiny koło Łańcuta otrzymał od protetyków z Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych. Chłopiec urodził się bez przednich części stóp, ma skrócone przedramię, a w prawej ręce tylko dwa palce. Pływanie bez specjalnych protez było niemożliwe. Pierwsze chłopiec dostał ponad rok temu, ale z nich już wyrósł. Protetycy z Rzeszowa podarowali mu drugie... większe.

8-letni Filip z Kosiny pomimo swojej niepełnosprawności jest bardzo aktywnym dzieckiem. Jeździ na hulajnodze, kocha też pływać. To właśnie w basenie czuje się jak ryba. Ale pływanie bez specjalnych protez było wręcz niemożliwe. Dlatego protetycy z Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych wymyślili, a następnie podarowali mu protezy-płetwy. Te, które Filip otrzymał ponad rok temu, teraz są już na niego za małe. Dlatego poprosił o większe. Odpowiedź ze strony rzeszowskich protetyków była natychmiastowa.

Nowe protezy-płetwy dla Filipa

- Technik ortopeda Tomasz Kot ponownie podjął się tego zadania, bo miał już doświadczenie przy wykonywaniu pierwszych tego typu protez. Poszło mu to bardzo dobrze i bardzo sprawnie. Płetwy wykonał w bardzo szybkim czasie. Filip już w nich pływał i jest z nich bardzo zadowolony - mówi Mariusz Grela z Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych.

Podobną protezę-płetwę również ponad rok temu otrzymał Olaf ze Stalowej Woli. W kolejce ustawiają się już inne dzieci. Protetycy z Rzeszowa specjalną protezę do pływania za darmo przygotowują również dla Martynki z Sanoka.

W Rzeszowie powstał książkomat. To pierwsze takie urządzenie na Podkarpaciu
Źródło: Z pierwszych wyrósł, podarowali mu drugie. 8-letni Filip cieszy się z nowych protez-płetw
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany