Zdalnie sterowane latarnie staną na ul. Findysza. O oświetlenie wnioskowali mieszkańcy

i

Autor: Unsplash.com/ Tim Russmann

Zdalnie sterowane latarnie staną na ul. Findysza. O oświetlenie wnioskowali mieszkańcy

2022-04-21 14:09

Zdalnie sterowane latarnie staną na ul. Findysza! Przetarg na powstanie na ulicy Findysza nowego oświetlenia został już ogłoszony. Firma, która go wygra, będzie miała maksymalnie pół roku na zamontowanie na bocznej od Św. Rocha ulicy nowych, zdalnie sterowanych latarni.

Ulica Findysza jest boczną od ulicy Św. Rocha drogą, biegnącą w rejonie kościoła. Mieszkańcy tej części rzeszowskiego osiedla Słocina wnioskowali do Miejskiego Zarządu Dróg o zamontowanie latarni. Jego pracownicy wniosek już pozytywnie rozpatrzyli, opracowali też projekt, jak oświetlenie na ulicy Findysza mogłoby wyglądać. Ogłoszony został już również przetarg na pierwszy etap prac.

Lewandowski w sutannie! Biskup podbija TikToka

Zdalnie sterowanie oświetlenie powstanie na ul. Findysza

- Inwestycja jest podzielona na trzy etapy. W pierwszym, którego dotyczy przetarg, MZD zleci budowę oświetlenia około 360 metrów ulicy, do granic miasta. Staną tu nowoczesne, energooszczędne latarnie LED wyposażone w sterowniki umożliwiające m.in. zdalną kontrolę nad czasem oraz intensywnością oświetlenia - tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników - prace na ulicy Findysza mają ruszyć jeszcze tej wiosny. Potrwać mają maksymalnie pół roku.

Źródło: Zdalnie sterowane latarnie staną na ul. Findysza. O oświetlenie wnioskowali mieszkańcy