Znaleźli kartę płatniczą i poszli na zakupy. Teraz grozi im więzienie

i

Autor: KMP Tarnobrzeg

Znaleźli kartę płatniczą i poszli na zakupy. Teraz grozi im więzienie

2021-11-08 15:09

Dwóch mieszkańców Tarnobrzega w wieku 29 i 43 lat odpowiedzą za zrobienie zakupów nie swoją kartą płatniczą. Starszy mężczyzna znalazł kartę i zamiast zwrócić właścicielce przywłaszczył ją, a następnie wspólnie ze swoim 29-letnim kolegą, wybrał się na zakupy. Młodszy tarnobrzeżanin trzykrotnie użył karty, płacąc m.in. za artykuły spożywcze, alkohol i papierosy. Policjanci przedstawili podejrzanym łącznie 9 zarzutów popełnionych przestępstw.

W poniedziałek, mieszkanka Nowej Dęby, powiadomiła policjantów, że będąc na zakupach w Tarnobrzegu, zgubiła kartę bankomatową. Zadzwoniła do banku i zablokowała kartę. Niestety, kiedy sprawdziła swój rachunek bankowy okazało się, że złodziej, zdążył już trzykrotnie posłużyć się jej kartą. Po dokonanej analizie ustalono, że pieniądze wydatkowano na zakupy, w dwóch różnych sklepach spożywczych. Na podstawie zapisu monitoringu, funkcjonariusze szybko ustalili złodziei. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, w wieku 29 i 43 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Dostawca jedzenia przeżył HORROR. 19-latek przetrzymywany był w garażu! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Znaleźli kartę płatniczą i poszli na zakupy

Starszy mężczyzna zamiast zgłosić znalezienie karty bankowej odpowiednim służbom, przekazał znalezisko swojemu koledze. Zaraz po tym, obaj wybrali się na zakupy. Młodszy mężczyzna kupił papierosy i alkohol, a rachunek uregulował kartą płatniczą mieszkanki Nowej Dęby. W kolejnym sklepie 29-latek, ponownie posłużył się nie swoją kartą i zapłacił za artykuły spożywcze. Kiedy wyszli ze sklepu, oddał kartę 43-latkowi, aby ją schował.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Sprawcy byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili mieszkańcom Tarnobrzega łącznie 9 zarzutów popełnienia przestępstw, do których się przyznali. O dalszym losie mężczyzn, zdecyduje sąd.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: Znaleźli kartę płatniczą i poszli na zakupy. Teraz grozi im więzienie