Zniszczył zabytkową studnie w Jarosławiu. Grozi mu nawet 2 lata więzienia!

2021-09-17 12:49 A.I
Zniszczył zabytkową studnie w Jarosławiu. Grozi mu nawet 2 lata więzienia!
Autor: Fot. WUOZ Przemyśl

Policjanci odnaleźli sprawcę, który końcem sierpnia zniszczył zabytkową studnię, znajdującą się na Placu ks. Piotra Skargi w Jarosławiu. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna jadąc volkswagenem, nie zachował ostrożności i wjechał w studnię - pompę uliczną wpisaną do Gminnej Ewidencji Zabytków. Wartość strat została oszacowana na 10 tys. zł, a za uszkodzenie zabytku grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Końcem sierpnia funkcjonariusze z jarosławskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu zabytkowej studni - pompy ulicznej, która znajduje się na Placu ks. Piotra Skargi w Jarosławiu. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że uderzył w nią samochód. Całkowitemu zniszczeniu uległa drewniana obudowa oraz sama pompa, która powstała w zakładach Wilhelma Knausta w Wiedniu w XIX wieku. Ze względu na posiadaną wartość została ona włączona do ewidencji zabytków.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany kierowca spowodował kolizje. Zamienił się miejscem z pasażerem, który też był pijany

Zniszczył zabytkową studnie i uciekł. Jest już w rękach policji

Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę oraz zapis z monitoringu. Ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca i dokonali jego oględzin. Wartość start na szkodę Gminy Miejskiej Jarosław, została oszacowana na kwotę 10 tys. zł. Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma 62-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za zniszczenie zabytku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jagiellońska w Rzeszowie na tydzień zamieni się w deptak
Źródło: Zniszczył zabytkową studnie w Jarosławiu. Grozi mu nawet 2 lata więzienia!