wystawa LEM w MBP

i

Autor: Monika Półbratek

Siedlce: nowa wystawa, którą można nie tylko obejrzeć, ale i... usłyszeć

2021-10-04 14:26

W głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach można oglądać nową ekspozycję czasową. W roku Stanisława Lema i dla uczczenia setnej rocznicy urodzin wybitnego autora, została ona poświęcona jego twórczości. Przedstawia prace współczesnych artystów, nawiązujące do dzieł pisarza. Korzystając z aplikacji mobilnej, można też posłuchać powiązanych z nimi fragmentów utworów literackich.

Wystawa przedstawia prace młodych, współczesnych artystów plastyków, stanowiące interpretacje 10 wybranych powieści Stanisława Lema, literackiego patrona 2021 roku. Ponadto są to też kultowe już grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny, czarno-biały kanon Lemowskich postaci. Grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, co nadaje tej wystawie multimedialnego charakteru – informuje Ewelina Raczyńska, dyrektor siedleckiej Książnicy.

Co więcej, wystawa została rozszerzona o prace siedleckich maluchów. Można tam zobaczyć obrazki stworzone przez sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach.

Na zajęciach w szkole i w domu dzieci wykonały statki oraz rakiety kosmiczne. Prace dzieci zainspirowane były zajęciami bibliotecznymi o Stanisławie Lemie, które przeprowadziły pracownice Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach. Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzin i obejrzenia wystawy! – dodaje dyrektor placówki.

Ekspozycję pt. „LEM” będzie można oglądać w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego 5 (wejście od strony ławeczki z Żeromskim) do marca 2021 roku.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: Siedlce: nowa wystawa, którą można nie tylko obejrzeć, ale i... usłyszeć