basen przy SP 8 w Siedlcach

i

Autor: M.Sz.

Inwestycje

Siedlce: Trwa remont basenu przy „Ósemce”. Kiedy ponownie zostanie otwarty?

2023-09-21 7:17

Mieszkańcy Siedlec już wkrótce będą mogli znowu korzystać z basenu przy Szkole Podstawowej nr 8. Budynek przechodzi gruntowny remont, wykonawca podał już termin zakończenia prac.

Budynki Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach wybudowano w latach 90. XX w. Wówczas przy szkole otwarto również pierwszą w Siedlcach i okolicy krytą pływalnię. Przez 20 lat był to jedyny basen w mieście. Od powstania obiektu niecka basenu i stare pomieszczenia nie były gruntownie modernizowane. Przeprowadzono tylko doraźne remonty i niezbędne naprawy. Z pływalni korzystają uczniowie SP8, ale również innych placówek z terenu miasta.

Basen jest przebudowywany w sposób kompleksowy. Ze starego budynku zostaną właściwie tylko ściany, cała reszta jest wymieniana. - Ze starej pływalni pozostały tylko ściany zewnętrzne, cała reszta będzie nowa. Tu nie mówimy o remoncie ale właściwie o budowie basenu – mówi prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Włodarz dodaje, że jest w stałym kontakcie z wykonawcą remontu . - Firma wykonująca remont poinformowała, że prace mają zakończyć się do końca roku – dodaje A. Sitnik.

Przebudowa basenu przy SP 8 w Siedlcach została zasilona m.in. z budżetu Mazowsza . Na ten cel władze województwa przeznaczyły ponad pół miliona złotych w ramach programu "Mazowsze dla równomiernego rozwoju".

Źródło: Siedlce: Trwa remont basenu przy „Ósemce”. Kiedy ponownie zostanie otwarty?