Na oddziały COVIDowe trafia coraz mniej pacjentów. Medycy: „Jest nadzieja”

2021-04-21 14:45 Dominika Bakura
Pacjent
Autor: SharonMcCutcheon/Pixabay/cc0 Organizują pomoc dla pacjentów z oddziałów covidowych

Poprawia się sytuacja na oddziałach covidowych na Pomorzu. Jak pokazują statystyki - liczba pacjentów zmniejszyła się nawet o 20 proc. Przykładowo - w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku - na 90 łóżek dla pacjentów COVIDowych - zajęte są obecnie 44. A jak wygląda to w innych, trójmiejskich placówkach?

Medycy obawiali się, że po świętach pacjentów potrzebujących hospitalizacji będzie jeszcze więcej. Tymczasem trend jest spadkowy, co widać już po danych ze szpitala tymczasowego w gdańskich halach Amber Expo. Na początku kwietnia przebywało tam 193 chorych. Dziś liczba pacjentów wynosi 161.

Poprawę widać także w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

– Na 234 dostępne łóżka, 135 łóżek jest zajętych w tym 5 łóżek intensywnej terapii – mówi rzeczniczka Szpitali Pomorskich, Małgorzata Pisarewicz. – Nieco inaczej wygląda sytuacja w szpitalu w Redłowie. Tu nie widać jako takiego spadku. Na 53 dostępne łóżka, zajęte są 43. Podobnie jest w Wejherowie – dodaje Pisarewicz.  

Mimo poprawy sytuacji, nadal odnotowywana jest niestety duża liczba zgonów. W samym marcu, w Gdańsku zmarło 849 osób. To drugi rekordowy miesiąc i wynik pod kątem zgonów od czasu zakończenia II wojny światowej.

– Przypomnę, że w listopadzie w Gdańsku umarło aż 888 osób. Te liczby dają do myślenia – powiedziała podczas ostatniej konferencji Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Źródło: Na oddziały COVIDowe trafia coraz mniej pacjentów. Medycy: „Jest nadzieja”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany