Ruszają szczepienia nastolatków 16+

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Ruszyły zapisy na szczepienia dla tych prawie dorosłych. Ich opinie są bardzo pozytywne!

2021-05-17 12:00

Chcą chronić bliskich oraz mieć możliwość podróżowania. Od poniedziałku ruszyła rejestracja na szczepienia dla 16- i 17-latków. Młodzi ludzie zaszczepić się mogą samodzielnie, niemniej wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

- Chyba jednak się zapiszę, bo chcę gdzieś wyjechać już. Ile można siedzieć w domu? - pyta siedemnastolatka z Gdyni.

- Ja już jestem zapisany na szczepienie, ponieważ chcę uchronić moich bliskich, moich znajomych. Wiem, że z mojej obecnej szkoły szczepią się wszyscy ludzie - mówi z dumą w głosie uczeń II LO w Gdyni.

- Mnie już dzisiaj moja mama zapisała, także skorzystam. Warto się zaszczepić. Patrzę głównie na te paszporty covidowe, żeby móc już podróżować - dodaje trójmiejski nastolatek.

- Warto, żeby chociażby pandemia się już w końcu skończyła. I że moglibyśmy wrócić normalnie... no do życia tak naprawdę. Moi znajomi są bardzo pozytywnie nastawieni do tego, także myślę, że bez problemu wszyscy się wkrótce zaszczepimy - przyznaje kolejny prawie dorosły.

Nastolatki otrzymają szczepionkę firmy Pfizer, która jako jedyna została na razie dopuszczona do stosowania u osób w wieku 16 plus. Decyzja w sprawie szczepień młodszych roczników wstępnie ma zapaść w połowie czerwca.

Źródło: Ruszyły zapisy na szczepienia dla tych prawie dorosłych. Ich opinie są bardzo pozytywne!