Wielkoformatowe życzenia dla gdańszczan… na „Zieleniaku”. W sylwestra i Nowy Rok mieszkańcy zobaczą mapping 3D

2020-12-30 11:10
mapping 3D
Autor: UM Gdańsk

Podczas wieczoru sylwestrowego i w Nowy Rok na gdańskim „Zieleniaku” wyświetlany będzie multimedialny pokaz z wykorzystaniem technik mappingu 3D. Projekcja obrazów na powierzchni około 3 100 m2 ma być bezpieczną alternatywą dla sylwestrowych pokazów zrzeszających tłumy mieszkańców.

Rok 2020 z powodu pandemii był nietypowy, inne będzie także wejście w kolejny rok. Widokówki z gdańskimi motywami o charakterze noworocznym będą wyświetlane 31 grudnia 2020 r. w godz. 16.30 – 19 i 1 stycznia 2021 r. w godz. 16.30 – 23.59 na budynku przy ul. Wały Piastowskie 1 w Gdańsku, tzw. „Zieleniaku”.

Jako atrakcję przygotowano video mapping 3D wpasowany w strukturę architektoniczną budynku. Podczas projekcji będzie można zobaczyć animowane widokówki z najbardziej charakterystycznych miejsc Gdańska przeplatane abstrakcyjnymi efektami i przekształceniami bryły budynku w 3D. Kolorowe animacje będą poruszały się płynnie po fasadzie, a dzięki sugestywnej grze świateł i cieni, „Zieleniak” zostanie podzielony na przesuwające się względem siebie wirtualne segmenty.

Prace od momentu przygotowania maski i bryły 3D obiektu trwały ponad 40 dni. Do wyświetleń potrzebne są dwa potężne video projektory, każdy o mocy 31000 ANSI lumenów w rozdzielczości 4K. Projektory te nie posiadają tradycyjnych lamp wyładowczych, a źródłem światła jest laser-fosfor, co poprawia nasycenie barw. Wyświetlany z połączonych projektorów obraz będzie miał wymiary około 47 m na 66 m, co daje ponad 3100 m kw. powierzchni projekcji.

Źródło: Wielkoformatowe życzenia dla gdańszczan… na „Zieleniaku”. W sylwestra i Nowy Rok mieszkańcy zobaczą mapping 3D
Nasi Partnerzy polecają