Ograniczenie prędkości 30 km/h

i

Autor: Shutterstock Ograniczenie prędkości 30 km/h

Będzie spokojniej na ulicach? Miasto chce więcej stref tempo 30

2022-04-29 15:28

Stolica ogłosiła właśnie przetarg na na opracowanie wytycznych i kierunków rozwoju ruchu uspokojonego - chodzi o tzw. strefy "tempo 30", które można spotkać na niektórych osiedlach i dzielnicach. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. opracowanie mapy docelowego wdrożenia stref ruchu uspokojonego na terenie Warszawy na istniejących i projektowanych ulicach.

Strefy tempo 30 w Warszawie

- Celem naszych działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania, czyli w obszarach, na których ta strefa ruchu uspokojonego ma być wprowadzona - mówi Jakub Leduchowski, zastępca rzeczniczka stołecznego ratusza. - Na razie te strefy były wprowadzanie indywidualnie przez dzielnice. Teraz stolica chce ujednolicić zasady wprowadzania stref tempo 30. Nie będą one jednak ustanawiane na ruchliwych ulicach. - Z całą pewnością nie będzie to np. ulica Marszałkowska - dodaje Leduchowski. - Chodzi przede wszystkim o drogi gminne, lokalne, dojazdowe.

Na chwilę obecną ratusz nie zdradza, w których miejscach mogą pojawić się strefy tempo 30. Nie jest to jednak coś nowego. - One są już na Białołęce, Ochocie, na samym Śródmieściu te strefy są np. w rejonie ulicy Koszykowej czy Karmelickiej - mówi Leduchowski. Na oferty w przetargu miasto czeka do 10 maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz serię "365 dni"?

Pytanie 1 z 9
Gdzie poznają się Laura i Massimo?
365 dni: Ten dzień
Źródło: Będzie spokojniej na ulicach? Miasto chce więcej stref tempo 30