Co dalej ze stołeczną Prochownią? Mieszkańcy chcą, by została

i

Autor: Konrad Traczyk Co dalej ze stołeczną Prochownią? Mieszkańcy chcą, by została

Co dalej ze stołeczną Prochownią? Mieszkańcy chcą, by została

2022-01-31 19:41

Mieszkańcy i radni bronią żoliborskiej Prochowni, która - przynajmniej na razie - musi zniknąć z mapy Warszawy. Taką decyzję podjął stołeczny Zarząd Zielni, który planuje ogłosić nowy konkurs na dzierżawę terenu. Jednocześnie - każe właścicielce opuścić budynek i przywrócić go do pierwotnego stanu.

Co dalej z Prochownią?

Mieszkańcy i radni bronią żoliborskiej Prochowni, która - przynajmniej na razie - musi zniknąć z mapy Warszawy. To w związku z decyzją stołecznego Zarządu Zielni, który planuje ogłosić nowy konkurs na dzierżawę terenu. Jednocześnie każe właścicielce opuścić budynek i przywrócić go do pierwotnego stanu. W tej sprawie interpelację do prezydenta Rafała Trzaskowskiego skierował radny Nowej Lewicy, Marek Szolc. Jak podkreśla - konkurs na dzierżawę terenu jest zrozumiały.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

- Nie popieram jednak absolutnie absurdalnego działania Zarządu Zieleni, który uzależnił rozpisanie nowego konkursu od oczyszczenia lokalu do absolutnego zera, zerwania wszystkich nakładów - w skrócie, zostawienia gołych ścian na miejscu, gdzie działa Prochownia - zaznacza Marek Szolc.

Zarząd Zieleni o Prochowni

Jak tłumaczy rzeczniczka Zarządu Zieleni, Karolina Kwiecień-Łukaszewska - działania podejmowane są zgodnie z podpisaną przez właścicielkę Prochowni umową.

- Jest to o tyle istotne z punktu widzenia podmiotów, które przystąpią do konkursu, że (po przywróceniu lokalu do stanu pierwotnego - red.) wykazujemy, jakie elementy wchodzą w skład dzierżawionego gruntu, dzięki czemu wszyscy wiedzą z jakiego punktu startują i co trzeba będzie urządzić w danej nieruchomości - tłumaczy Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Mimo kilku prób nie udało nam się skontaktować z właścicielką Prochowni. Dostęp do lokalu jest obecnie odgrodzony taśmami z informacją o "strefie zagrożenia SARS-COV 19".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Co dalej ze stołeczną Prochownią? Mieszkańcy chcą, by została