Czy na Nowym Świecie jest bezpiecznie? W weekend zginął tam mężczyzna

2022-05-11 20:00 Dagmara Kendzior STAN
Kamera zewnętrzna
Autor: materiały prasowe ARLO Dopilnujmy, by umiejscowienie kamer zewnętrznych nie pozwalało na ich celowe lub przypadkowe uszkodzenie

Czy na Nowym Świecie jest bezpiecznie? Takie wątpliwości rodzą się po weekendowym incydencie, kiedy na Nowym Świecie zabito mężczyznę. W nocy z sobotę na niedzielę w rejonie skrzyżowania z ulicą Foksal grupa kilku osób zaatakowała jednego z przechodniów. Ranny wszedł do jednego ze sklepów, gdzie wezwano pogotowie, które zabrało go do szpitala. Tam mężczyzna zmarł.

Weekendowe zdarzenie zrodziło pytania odnośnie samego bezpieczeństwa na Nowym Świecie - i właśnie o to zapytaliśmy przechodniów. - Myślę, że jest tutaj bezpiecznie - mówi jedna z okolicznych mieszkanek. - To zależy od pory dnia. Rano i w południe jest bezpiecznie, ale wieczorem? Pijani, albo naćpani ludzie... - dodaje inna.

Nowy Świat monitoruje dziewięć miejskich kamer.

- To kamery HD o bardzo dobrej jakości obrazu - mówi Jakub Leduchowski, zastępca rzecznika stołecznego ratusza. - Działają całą dobę, umożliwiają pogląd w czasie rzeczywistym, a operatorzy informują o zaobserwowanych zdarzeniach policję lub straż miejską, w zależności od charakteru zajścia. Policja ma też pełen dostęp do monitoringu.

- Mieszkam tutaj niedaleko i jestem przyzwyczajona, jest tutaj raczej bezpiecznie - słyszymy od okolicznego mieszkańca. - Z miesiąc temu widziałam, jak była tutaj awantura i musiała interweniować policja - dodaje inna warszawianka.

A czy patrole policji powinny zostać zwiększone? - Zdecydowanie - mówią mieszkanki.

Prezydent stolicy zadeklarował, że będzie prowadził rozmowy na temat poprawy bezpieczeństwa w mieście. - Wspieramy stołeczną policję m.in. przez to, że że organizujemy za pieniądze miejskie dodatkowe patrole. Po to za to płacimy, żeby te miejsca szczególne niebezpieczne zostały objęte jeszcze dodatkową kontrolą - mówi Rafał Trzaskowski. - Trwają rozmowy i zrobimy wszystko, by tego typu incydenty nie miały miejsca. I to nie tylko na Nowym Świecie.

QUIZ: Dokończ dowcip z PRL-u! Na pewno nie znasz ich wszystkich

Pytanie 1 z 9
Wowa i Sasza poszli się napić do łaźni. Piją, piją, ale trzeźwość ich nie opuszcza. Postanawiają więc pójść do Stiopy i wreszcie się urżnąć. Dzwonią do drzwi, Stiopa otwiera i mówi: widzę, że byliście w łaźni! Wowa na to: skąd wiesz? A Stiopa:
15-letnia Karolina zadławiła się cukierkiem. Nie żyje
Źródło: Czy na Nowym Świecie jest bezpiecznie? W weekend zginął tam mężczyzna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany