Nie było świadczeń, więc jest połączenie
Pełna, skoordynowana i kompleksowa opieka nad pacjentami, a także zintegrowane i wzajemne uzupełnianie się - to główne cele połączenia dwóch samorządowych spółek – Centrum ATTIS i Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. To także nowe otwarcie dla działającego w centrum, jednego z najnowocześniejszych w kraju Zakładu Onkologii Kobiecej. Centrum ATTIS przez lata nie mogło uzyskać świadczeń ze strony NFZ. Teraz nie musi się o nie starać, bo ma je Szpital Bródnowski. - Dla mieszkańców dzielnic Woli i Bemowa oznacza to poszerzenie możliwości diagnostycznych i leczniczych - mówi marszałek Adam Struzik. - ATTIS zostaje wprowadzony do systemu Narodowego Funduszu Zdrowia. Takie oddziały, jak onkologia kobieca nie miały szans na finansownie i stały niewykorzystane - dodaje.
Polecany artykuł:
Z korzyścią dla szpitala
Szpital Bródnowski na co dzień nie ma kontaktu z pacjentami tzw. ambulatoryjnymi i POZ-owskimi, czyli tymi którzy przychodzą na konkretne zabiegi bądź na wizyty do swoich lekarzy. Teraz, dzięki połączeniu z Centrum ATTIS, do którego docierają tacy pacjenci, będą oni mogli, jeśli zajdzie taka potrzeba, zostać przekierowani do szpitala po drugiej stronie Wisły.
Obecnie ATTIS w oparciu o kontrakt zawarty z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ realizuje świadczenia w ramach leczenia szpitalnego w zakresie m.in.:
- chorób wewnętrznych – hospitalizacja,
- okulistyki – zespół chirurgii jednego dnia,
- chirurgii ogólnej – zespół chirurgii jednego dnia.
Szpital posiada także zawarte z płatnikiem i obowiązujące do 30 czerwca 2022 r. kontrakty na:
- rehabilitację leczniczą,
- ambulatoryjną opiekę specjalistyczną,
- leczenie stomatologiczne
- i profilaktyczne programy zdrowotne.
- Nie mamy rehabilitacji stacjonarnej, więc nasi pacjenci po zabiegach ortopedycznych czy neurologicznych będą mogli skorzystać z rehabilitacji, która jest tutaj - mówi Teresa Bogiel, prezes zarządu szpitala bródnowskiego i centrum ATTIS.- To nie sprzęt jest plusem, ale przede wszystkim kadra - zaznacza, dyrektor medyczny ATTS Wojciech Kłosińki. - Obie placówki będą się uzupełniać i stanowić konkurencję dla innych szpitali onkologicznych.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!
Źródło: Dwie placówki łączą siły, żeby uruchomić nowoczesny Zakład Onkologii Kobiecej