Finał WOŚP 2022 na Pradze-Północ

i

Autor: Fot. screen YouTube Dzielnica Praga-Północ / https://www.youtube.com/channel/UCbHqbsEOG_hWHLy0pGTsdcA Finał WOŚP 2022 na Pradze-Północ

Finał WOŚP na Pradze-Północ: Orkiestra gra na placu Konesera!

2022-01-28 14:53

Koncerty, licytacje na żywo i w internecie, pokazy iluzjonistyczne – to wszystko czeka na prażan i prażanki podczas 30. Finału WOŚP, drugiego największego, który odbędzie się w stolicy. Tegoroczne wydarzenie jest organizowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz Centrum Praskie Koneser.

W niedzielę, 30. stycznia odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! WOŚP zagra też w dzielnicy Praga-Północ. Wszystkie najważniejsze wydarzenia odbędą się na placu Konesera. Imprezę otworzy o 12:15 Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska oraz Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Ilona Soja-Kozłowska. Wśród wielu niepowtarzalnych wydarzeń nie zabraknie pokazów i  zabaw na lodowisku, twórczych warsztatów upcyklingowych oraz atrakcji muzycznych. Publiczność będą rozgrzewać takie zespoły jak: KT.Green, Teściowa Śpiewa, HLA4Transplant, Czess Band & Cała Praga Śpiewa, Kapela Praska, Kroke, Justyna Jary z Alegancką Kapelą, Jelonek czy Tabu. Oprócz tego odbędą się dziesiątki aukcji WOŚP 2022.

Ruszyła budowa ogrodzenia przy polsko-białoruskiej granicy

Źródło: Urząd Dzielnicy Praga-Północ

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

WOŚP 2022 - aukcje Pragi-Północ

Na profilu sztabu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ w serwisie Allegro prowadzone są internetowe licytacje. Wśród nich przedmioty dla wielbicieli prawobrzeżnej Warszawy, historii Pragi czy miłośników sztuki. Można wylicytować "Pragle", czyli grę karcianą na praskich zasadach, "Przewodnik po Pradze Nieistniejącej" czy vouchery lokalnych partnerów. Dochód w całości zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Z kolei na warszawiaków i warszawianki na placu Konesera, oprócz wielu aktywności, czekają prowadzone ze sceny licytacje na żywo. Wśród perełek do zgarnięcia między innymi:

  • kolacja z amerykańskim trębaczem Garym Guthmanem – znanym z występów m.in. z Arethą Franklin, Tonny Bennetem i Bee Gees;
  • bilety na zwiedzanie niepowtarzalnego Magic Mind Museum, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą poznawać tajniki iluzji;
  • weekend w Koneserze, który obejmuje nocleg w Hotelu Moxy, zwiedzanie Magic Mind Museum i wykwintna kolacja w Koneser Grill;
  • przejazd oryginalną London Taxi po Pradze z niezwykłą przewodniczą, streetartową artystką Miss Dorys;
  • rzeźba-anioł autorstwa Marka Sułka znanego między innymi z projektu "Matecznik Anielski";
  • portret pupila autorstwa znanego artysty Michała Torzeckiego;
  • plakaty Dzielnicy Wisła autorstwa Oli Jasionowskiej, urbanistycznej graficzki i ilustratorki;
  • portret Czesława Mozila z autografem.

Cała Praga gra razem z WOŚP!

Na ulicach Pragi-Północ serca rozgrzewać będą także wolontariusze i wolontariuszki. Kwestować będzie aż 50 osób! To mieszkańcy, uczniowie, rodzice, artyści oraz urzędnicy, a najmłodsza wolontariuszka ma zaledwie 3 lata. Główna puszka stacjonarna stanie w niedzielę przy lodowisku na placu Konesera, pozostałe już od kilku tygodni są w kilku lokalizacjach dzielnicy – jedna z nich znajduje się w Urzędzie przy ul. Kłopotowskiego 15.

Przy placu Konesera swoją siedzibę będzie miał również sztab WOŚP. Wszyscy warszawscy wolontariusze będą mogli tam odpocząć, otrzymać ciepły napój i poczęstunek. W tym miejscu odbędzie się też wielkie liczenie zebranych środków. Więcej informacji o 30. Finale WOŚP na Pradze-Północ w Centrum Praskim Koneser znajdziecie tutaj. Impreza zakończy się punktualnie o godz. 20.00 tradycyjnym Światełkiem do nieba, jedynym na prawym brzegu stolicy. W trosce o bezpieczeństwo zwierząt, będzie to zjawiskowy pokaz laserowy.

Źródło: Finał WOŚP na Pradze-Północ: Orkiestra gra na placu Konesera!