IKEA - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Gerard Stolk flickr.com IKEA - zdjęcie poglądowe

IKEA zamyka sklep w Warszawie - chodzi o najmniejszą placówkę w Polsce

2021-07-15 14:25

Sieć IKEA jest obecna w Warszawie od 1990 roku, kiedy to uruchomiono pierwszy sklep na Ursynowie. Od tamtego czasu sklepy pojawiły się jeszcze w kilku lokalizacjach. Teraz IKEA zdecydowała jednak o zamknięciu jednej z nich. Chodzi o najmniejszą placówkę sklepu w naszym kraju. Więcej szczegółów w artykule.

IKEA zamyka jeden ze swoich sklepów w Warszawie! Gigant sprzedaży mebli i artykułów domowych podjął taką decyzję w związku ze zmianą strategii firmy. IKEA swój pierwszy polski sklep otworzyła w 1990 roku właśnie w Warszawie. Był to mały, jak na dzisiejsze standardy sieci, sklep stacjonarny na Ursynowie. W ciągu 31 lat firma bardzo się rozwinęła. W Polsce każde województwo ma przynajmniej jeden sklep IKEA. Warszawiacy i warszawianki kupowali produkty szwedzkiej marki w trzech punktach. Niedługo ta liczba zmniejszy się do dwóch. Z końcem roku działać przestanie najmniejszy sklep IKEA w Polsce. O który chodzi? O tym w dalszej części artykułu.

Fatalny stan drzewostanu w Parku Bródnowskim

IKEA w Blue City do zamknięcia

Ja informuje serwis Businessinsider.com.pl, powołując się na komunikat firmy, zamknięty zostanie sklep IKEA zlokalizowany w galerii Blue City. Jest to najmniejsza placówka sklepu na terenie kraju. Założeniem było stworzenie sklepu z uboższym asortymentem, lecz bliżej klientów. W artykule czytamy, że nowa strategia firmy nie przewiduje prowadzenia tak małych sklepów. IKEA w Blue City otwarta będzie do końca grudnia 2021 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: IKEA zamyka sklep w Warszawie - chodzi o najmniejszą placówkę w Polsce