Zdjęcie poglądowe

i

Autor: cloudlynx/pixabay.com

Jakie są najlepsze "insta place" w Warszawie? Miasto chce stworzyć wyjątkowy przewodnik

2021-11-16 20:47

Zabytkowe budynki, trakt królewski a obok ulubiona knajpka influencerów. Takie miejsca mają się znaleźć w "Insta Przewodniku po Warszawie". Miasto do jego stworzenia zaprasza mieszkańców stolicy, tych którzy nasze miasto już odwiedzili a także tych, którzy dopiero się do niego wybierają.

ZWROT

Przewodnik dla użytkowników Instagrama tworzony... na Instagramie

Akcja tworzenia przewodnika wystartuje w przyszłym tygodniu. Użytkownicy serwisu Instagram będą mogli wrzucać propozycje swoich miejsc, zamieszczając w serwisie ich zdjęcia z odpowiednim hasztagiem. Można je też będzie wysłać bezpośrednio w wiadomości do profilu go2warsaw.

- Mamy piękną Warszawę, w dużej mierze nieodkrytą. Chcemy zaprosić mieszkańców i turystów, aby pokazywali nam swoje ulubione miejsca w stolicy - mówi Bartosz Milczarczyk z Biura Turystyki m.st. Warszawy.

Zachętą do wzięcia udziału w akcji tworzenia "Insta Przewodnika po Warszawie" mają być niecodzienne nagrody.

Na 16 zdjęć wybranych przez jury głosować będą sami użytkownicy Instagrama. Autor zdjęcia, które będzie się cieszyło największą popularnością, otrzyma w nagrodę dwudniowy pobyt w 120-letnim hotelu w samym sercu Warszawy. W cenie są także zdjęcia od osób, które w Warszawie były już jakiś czas temu. Dla organizatorów akcji ważny jest osobisty kontekst i uczucia, jakimi darzą konkretne miejsca w stolicy.

- Zależy nam na tym, żeby te wskazywane miejsca miały jakiś sentyment, jakąś emocję związaną z doświadczaniem Warszawy przez mieszkańców czy turystów, którzy u nas już kiedyś byli - mówi Bartosz Milczarczyk.

Co może się znaleźć w przewodniku? Wybór jest dowolny. To nie muszą być wyłącznie zabytki czy tereny zielone, ale też miejsca nocnego życia miasta czy tętniące gwarem metropolii.

Nie byłeś w Warszawie? Nic straconego

Nie wszyscy mają zdjęcia Warszawy, bo nie każdy miał już okazję ją odwiedzić. Dla nich organizatorzy także przewidzieli nagrody. Wystarczy, że te osoby zagłosują na jedno z 16 wybranych miejsc i opiszą, dlaczego chcieliby je odwiedzić. Dla najlepszego komentarza również przewidziano dwudniowy pobyt w hotelu w centrum.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Warszawa w literaturze. To wypada wiedzieć, nawet jak czytanie to nie twoja pasja

Pytanie 1 z 10
Stanisław Grzesiuk w "Boso, ale w ostrogach" pięknie opisał realia przedwojennej Warszawy. Głównie jakiej części?
Źródło: Jakie są najlepsze "insta place" w Warszawie? Miasto chce stworzyć wyjątkowy przewodnik