i

Autor: Twitter/Legia Warszawa Legia awansowała do LE!

2021-08-26 22:44

W czwartek 26 sierpnia Legia Warszawa grała przeciwko Slavii Praga o możliwość udziału w fazie grupowej Ligi Europy. Spotkanie przy Łazienkowskiej 3 rozstrzygnęło o losach podopiecznych Michniewicza w Lidze Europy. Wojskowi dali z siebie wszystko i awansowali do LE!

Legia Warszawa - Slavia Praga - wynik zadecydował o udziale Wojskowych w rozgrywkacj Ligi Europy! Był to mecz 4. rundy eliminacji do fazy grupowej LE. Pierwsze starcie odbyło się w stolicy Czech. Na stadionie Sinobo padł remis 2 - 2. Wynik rywalizacji aż do teraz był otwarty. Starcie rozpoczęło się o 21:00. Klub z Pragi miał jasny cel - awansować do LE. Jednak Legia Warszawa, po odpadnięcia z walki o Lige Mistrzów była bardzo zdeterminowana, by wziąć udział w rozgrywkach o szczebel niżej. Mecz był więc zajadłą walką o zwycięstwo i szanse na kolejne triumfy w LE.

Legia Warszawa zagra w Lidze Europy!

To największy sukces Legii od czterech lat, kiedy to Legia wywalczyła udział w Lidze Mistrzów! Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Pragi. W 45. minucie bramkę zdobył Moses Ubong Ekpai. Jednak druga połowa należała do Wojskowych! Mahir Emreli zdobył aż dwie bramki - w 59. i 70. minucie! Do końca meczu Slavia Praga nie odrobiła już straty. Mecz zakończył się z wynikiem 2:1 (dwumecz 4:3) dla Legii Warszawa, a to oznacza, że Legia zagra w Lidze Europy!