Bieganie

i

Autor: pixabay.com Bieganie

Leśna Triada Biegowa - nowa impreza dla biegaczy w Warszawie

2022-03-09 14:27

Rusza nowy cykl imprez biegowych dla warszawiaków i warszawianek. W ramach Leśnej Triady Biegowej połączymy sport z edukacją przyrodniczą i wspólnym spędzaniem czasu. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Leśna Triada Biegowa - pod taką nazwą organizowany jest nowy cykl imprez dla wielbicieli i wielbicielek biegów z Warszawy. Jak przekonuje Ratusz, Leśna Triada Biegowa ma być połączeniem sportowej rywalizacji, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji przyrodniczej. Każdy z trzech biegów odbędzie się nie tylko w różnych warszawskich lasach, ale też w zmieniającej się wraz z porami roku scenerii przyrody. Zaplanowano wydarzenia nazwane: Szlak wiosny, Szlak w stronę  oraz Szlak kolorów jesieni. Gdzie i kiedy odbędą się poszczególne biegi? Na jakich dystansach wystartują biegacze i biegaczki? Gdzie się zarejestrować? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Zniszczony pomnik Zwycięskiej Armii Radzieckiej

Leśna Triada Biegowa - gdzie i kiedy odbędą się biegi?

W ramach cyklu zostaną zorganizowane trzy biegi w trzech różnych warszawskich lasach. Pierwszy, już na wiosnę, w Lesie Kabackim. Poniżej lista i daty wydarzeń:

  • Szlak wiosny – Las Kabacki. 2.04.2022,
  • Szlak w stronę lata – Las Sobieskiego. 4.06.2022,
  • Szlak kolorów jesieni – Las Bielański. 17.09.2022.

Limit uczestników dla każdego biegu to 500 osób. Wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym.

Leśna Triada Biegowa - dystanse dla dorosłych i dzieci

Organizatorzy zachęcają biegaczy indywidualnych oraz całe rodziny z dziećmi. Szykowane są biegi na trzech dystansach:

  • 5 km dla dorosłych i młodzieży
  • 500 m i 1 000 m dla dzieci

Oprócz tego w lasach odbędą się też spacery nordic walking oraz warsztaty edukacyjne, zabawy oraz gry dla dzieci i rodzin: "Zgadywanka leśna", "Ścieżka zmysłów" i "Tropem zwierząt".

Leśna Triada Biegowa - rejestracja

Udział w Leśnej Triadzie jest bezpłatny. Należy się zarejestrować w systemie zapisów za pośrednictwem strony Aktywna Warszawa, lub w Biurze Zawodów (stacjonarnie w dniu każdej z imprez, przed jej rozpoczęciem).

Informacje o Leśnej Triadzie Biegowej można śledzić również na Facebooku Warszawskich Lasów Miejskich i Aktywnej Warszawy.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Leśna Triada Biegowa - nowa impreza dla biegaczy w Warszawie