Mapa świata Wiedźmina

i

Autor: Marcin Wereszczyński / https://www.facebook.com/ATLAS2022UW/ / Pimskill flickr.com Mapa świata Wiedźmina

Wyjątkowa mapa świata Wiedźmina - to projekt kartografa z Uniwersytetu Warszawskiego

2022-01-17 13:08

Dzięki temu jeszcze dokładniej poznacie świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego. Kartograf z Uniwersytetu Warszawskiego przeniósł znane z Wiedźmina tereny na niezwykle szczegółową mapę. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Jak daleko jest z Cintry do wiedźmińskiego siedliszcza w Kaer Morhen? Ilu mieszkańców liczy Wyzima? Jakie miejscowości znajdziemy na Archipelagu Skellige? Odpowiedzi na te i inne pytania możemy teraz poznać dzięki niezwykłej mapie przygotowanej przez Marcina Wereszczyńskiego. Kartograf z Uniwersytetu Warszawskiego bierze udział w tworzeniu Geograficzno-politycznego atlasu Polski. Ten wielki projekt badawczy realizowany jest przez Zakład Geografii Politycznej i Historycznej UW. W jego ramach opracowywane są szczegółowe mapy Polski i innych krajów, w których można spotkać naszych obywateli. Mapa Wereszczyńskiego jest wyjątkowa. Przedstawiono na niej bowiem fikcyjne tereny znane z cyklu opowiadań, komiksów, gier i serialu o Wiedźminie.

Poradnik Zdrowie: migotanie przedsionków

Najbardziej szczegółowa mapa świata Wiedźmina

Autor mapy opublikował ją jeszcze w 2021 roku, lecz teraz zrobiło się o niej głośno w całym Kraju. Wybrano ją bowiem na styczniową mapę miesiąca uniwersyteckiego projektu.

Metody wykorzystane przy przygotowywaniu mapy Królestw Północy były takie same, jak w przypadku tworzenia map rzeczywistych obszarów. Wereszczyński, w oparciu o cykl opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, gry, komiksy i serial stworzył niezwykle szczegółową mapę uwzględniającą odległości, uksztaltowanie terenu, a nawet liczbę mieszkańców najważniejszych miast. Opracowany przez kartografa projekt to wielka gratka dla wszystkich fanów Wiedźmina! Link do mapy w dużej rozdzielczości zamieszczamy tutaj. Poniżej znajdziecie zaś poświęcony jej wpis na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wyjątkowa mapa świata Wiedźmina - to projekt kartografa z Uniwersytetu Warszawskiego