Marsz niepodległości 2020

i

Autor: Paweł Waśniowski/Reporter Marsz niepodległości 2020

Sąd odrzucił skargę wojewody ws. Marszu Niepodległości! Organizatorzy oburzeni

2021-10-29 15:50

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego, który uznał, że wojewoda nielegalnie zarejestrował marsz jako wydarzenie cykliczne, mające pierwszeństwo przed innymi. Odrzucono skargę zarówno wojewody, jak i organizatora wydarzenia, Roberta Bąkiewicza, który mimo to wzywa zwolenników marszu i szykuje się do wydarzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.10.2021

Czy Marsz Niepodległości się odbędzie?

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy mimo decyzji sądu - zapowiadają organizatorzy po tym, jak Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił w piątek, 29. października, zażalenie wojewody w sprawie rejestracji Marszu Niepodległości. Oznacza to, że marsz 11. listopada NIE może się odbyć jako wydarzenie cykliczne mające pierwszeństwo przed innymi. Sąd odrzucił zarówno skargę wojewody, jak i organizatora marszu. Decyzja jest prawomocna.

- Co do cykliczności marszu, sąd podjął skandaliczną decyzję. Ale zapraszamy patriotów. Nie pozwolimy na delegalizację patriotyzmu. Marsz odbędzie się legalnie, jako wydarzenie zarejestrowane. Przejdzie w trybie covidowym, czyli maksymalnie będzie mogło w nim uczestniczyć 150 osób - mówi nam Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości. Zapytaliśmy, czy nie obawia się ingerencji policji lub innych służb. - Obawiamy się ingerencji takich osób, jak pan Rafał Trzaskowski i jego zaplecze - odpowiedział Bąkiewicz.

Policjanci będą pilnować trasy marszu. - Nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Jeśli ktoś złamie prawo to powinien liczyć się z konsekwencjami - powiedział Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Miasto zapowiada, że będzie bacznie obserwować, co się wydarzy. - Jeśli pojawią się rasistowskie czy faszystowskie hasła, będę wnioskował o rozwiązanie tego zgromadzenia. Szkoda, że jest przyzwolenie rządzących na coś takiego. Szkoda, że nasze wspólne państwowe święto rząd oddaje narodowcom - tak komentował sytuację prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zgromadzenie rozpocznie się 11 listopada o godz. 13 przy rondzie de Gaulle'a.

Czytaj także: Kwesta na Powązkach 2021 - jakie gwiazdy będą zbierać datki na renowację cmentarza?

Źródło: Sąd odrzucił skargę wojewody ws. Marszu Niepodległości! Organizatorzy oburzeni