Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jeszcze nie ruszył

i

Autor: gov.pl Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jeszcze nie ruszył

Mecze ważniejsze niż zdrowie? Szpital na PGE Narodowym jeszcze nie ruszył

2021-11-15 18:09

Wiceminister zdrowia zapowiadał w zeszłym tygodniu, że w połowie listopada szpital na Stadionie Narodowym będzie otwarty. Tak się nie stało. ​Dziś na stadionie jest mecz Polski z Węgrami, a warszawskie szpitale są przepełnione. Czy mecze są ważniejsze niż zdrowie pacjentów?

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?

Kiedy otworzą szpital na Stadionie Narodowym?

Pacjenci, dla których brakuje miejsc w szpitalach na Mazowszu, czekają na otwarcie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Zgodnie z zapowiedziami wiceministra zdrowia - miał być otwarty w połowie listopada. Tak się nie stało. ​Dziś na stadionie jest mecz Polski z Węgrami, a dyrekcja stadionu nie dostała jeszcze żadnej oficjalnej decyzji o uruchomieniu szpitala.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji od wojewody w sprawie otwarcia szpitala na Stadionie Narodowym. Kiedy ją dostaniemy naturalnie odmrozimy przestrzeń, którą została w maju zamrożona, kiedy szpital był zamykany. Infrastruktura szpitalna i tlenowa znajduje się na stadionie, a więc ponowne przekazanie tego sprzętu lekarzom nie zajmie nam dużo czasu - mówi rzecznik Stadionu Narodowego Michał Proszowski.

W wojskowej placówce MON na Okęciu,  która działa od tygodnia, na 56 łóżek prawie wszystkie są już zajęte. - W zeszłym tygodniu przyjechało do nas z Łodzi 40 studentów medycyny, żeby wesprzeć lekarzy w tej walce. Cały czas prowadzimy rekrutację lekarzy do szpitala tymczasowego na Okęciu - mówi zastępca dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego pułkownik Jarosław Kowal.

Czytaj także: Mecz Polska - Węgry. Utrudnienia w związku z meczem na Stadionie Narodowym!

Tymczasowy Szpital Południowy w Warszawie po modernizacji instalacji tlenowej właśnie wznowił przyjęcia pacjentów. W dwa dni przyjął 50 zakażonych w ciężkim stanie. Ostatnia doba przyniosła prawie 2,5 tys. nowych zakażeń na Mazowszu, a 70 proc. covidowych łóżek w szpitalach jest już zajętych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet możliwy tylko jeśli jesteś chodzącą encyklopedią

Pytanie 1 z 10
Ile razy wybory prezydenckie po 1989 roku zostały w naszym kraju rozstrzygnięte w pierwszej turze?
Źródło: Mecze ważniejsze niż zdrowie? Szpital na PGE Narodowym jeszcze nie ruszył