Nie żyje niedźwiedzica z warszawskiego zoo. Stolica żegna Małą

i

Autor: https://www.facebook.com/DrapieznikiWawZoo/photos/a.646784199031208/1604700766572875/ Zdjęcie poglądowe

Nie żyje niedźwiedzica z warszawskiego zoo. Stolica żegna Małą

2022-02-25 9:17

Mała przez wiele lat była jednym z ulubionych mieszkańców Warszawy. Niedźwiedzica mieszkała w warszawskim zoo przez 15 lat. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

Na Facebooku warszawskiego zoo czytamy: Mała przybyła do Warszawskiego ZOO 15 lat temu wraz z Sabiną i Grzesiem ze Szkoły Cyrkowej w Julinku, już jako dorosły niedźwiedź, mniej więcej 20-letni. Dokładnego wieku nie byliśmy w stanie ustalić ze względu na brak dokumentów, posiłkowaliśmy się więc między innymi stanem uzębienia i ogólną kondycją.

Wśród miśków Mała wykazywała największe oznaki dominacji i, choć najmniejsza, rozstawiała po kątach zarówno Grześka jak i Sabinę. Miała zadziorny charakter, była ciekawskim i upartym zwierzakiem.Niestety, wiek powyżej 30 lat dawał o sobie znać i miewała już starcze problemy. W ciągu kilku ostatnich tygodni zauważyliśmy pogorszenie stanu zdrowia oraz osłabienie apetytu.

Dietę, suplementację oraz leczenie farmakologiczne dostosowywaliśmy na bieżąco, jednak wiedzieliśmy, że walczymy z nieuniknionym.Malutka odeszła we śnie, spędzając ostatnie dni w cieple i spokoju, jedząc same pyszności.

Hasaj za Tęczowym Mostem, Maleństwo, winogrona z miodem czekają

Źródło: Nie żyje niedźwiedzica z warszawskiego zoo. Stolica żegna Małą