Niebezpiecznie na Zajęczej w Warszawie! Radna chce, by stanął tam fotoradar

i

Autor: Konrad Traczyk Niebezpiecznie na Zajęczej w Warszawie! Radna chce, by stanął tam fotoradar

Niebezpiecznie na Zajęczej w Warszawie! Radna chce, by stanął tam fotoradar

2021-11-10 19:48

Nowego fotoradaru na ulicy Zajęczej chce stołeczna radna Agata Diduszko-Zyglewska. Jej zdaniem w tej części warszawskiego Powiśla zbyt często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Pomysł popierają też okoliczni mieszkańcy, którzy zwracają uwagę m.in. na przejeżdżanie przez kierowców na czerwonym świetle.

Fotoradar na ul. Zajęczej

Fotoradar na ulicy Zajęczej - to pomysł stołecznej radnej na poprawę bezpieczeństwa na warszawskim Powiślu. Zdaniem Agaty Diduszko-Zyglewskiej zbyt często dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego radna skierowała pismo do prezydenta stolicy.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

- Od kiedy działa Most Świętokrzyski, ul. Zajęcza jest ulicą przelotową i niestety kierowcy zjeżdżając z Mostu Świętokrzyskiego rozpędzają się bardzo często, przekraczają prędkość i niestety bardzo często dochodzi na tej ulicy do stłuczek - mówi Agata Diduszko-Zyglewska.

Mieszkańcy są zaniepokojeni

Problem z bezpieczeństwem w tym miejscu dostrzegają też okoliczni mieszkańcy. - Zdarza się, że jak jest zielone światło dla pieszych, a nikogo nie ma, to przejeżdżają samochody na czerwonym świetle - mówi jedna z mieszkanek. - Tu często przechodzą dzieci i na nie kierowcy zwracają uwagę, ale na światła niekoniecznie - dodaje jeden z warszawiaków.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?

Miasto na razie nie ustosunkowało się do prośby stołecznej radnej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Niebezpiecznie na Zajęczej w Warszawie! Radna chce, by stanął tam fotoradar