Nietypowa informacja o obniżce VAT

i

Autor: https://twitter.com/Stumbras997 / pixabay.com Nietypowa informacja o obniżce VAT

Nietypowy komunikat o obniżce VAT - warszawski sklep kpi ze zmian

2022-02-04 9:49

Od 1. lutego sklepy mają obowiązek informowania o obniżeniu podatku VAT na żywność. Jedna z warszawskich placówek wywiązała się z tego w dość nietypowy sposób. Jaki? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Zerowa stawka podatku VAT na żywność obowiązuje w Polsce od wtorku, 1. lutego. To jedno z założeń wprowadzonej przez rząd tarczy antyinflacyjnej 2.0, która w teorii ma to chronić portfele Polaków przed skutkami galopującej inflacji. Obniżki VAT na jedzenie, paliwa, nawozy, gaz i ogrzewanie mają zostać utrzymane do 1. sierpnia 2022. Ponadto sklepy muszą informować o obniżce VAT na żywność z 5% do 0. Wielu przedsiębiorców prowadzących handel uważa ten obowiązek za kuriozalny! Pogodzenie wymogu obniżek z jednoczesnym wzrostem kosztów prowadzenia działalności jest ich zdaniem niemożliwe. Sposób na jednoczesne wyrażenie frustracji i poinformowanie o obniżonym VAT znalazła jedna z polskich placówek handlowych. Zdjęcie komunikatu wywieszonego na drzwiach trafiło do sieci.

Rzodkiewka - czy warto jeść rzodkiewkę?

Sklep szuka KREATYWNEGO KSIĘGOWEGO

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił w serwisie zdjęcie wywieszki, którą znalazł w stołecznym sklepie. Czytając treść komunikatu możemy się przekonać, że właściciel w dość nietypowy sposób wywiązał się z obowiązku zawiadomienia o obniżce VAT na żywność.

Podwyżki dla firm: gaz +360%, energia +34%, ZUS +26%, obniżka VAT na żywność - 5%. Szukam kreatywnego księgowego, który z tych podwyżek zrobi od lutego obniżkę cen.

Kazali w sklepie wieszać informacje żeby wszyscy wiedzieli, to sprzedawcy wieszają… - podpisał zdjęcie użytkownik Twittera. Post zobaczycie poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nietypowy komunikat o obniżce VAT - zdjęcie HITEM w sieci