Nowe centrum dla uchodźców. Zbudowali je Norwegowie

i

Autor: Michał Rawa

Nowe centrum dla uchodźców w Warszawie! Zbudowali je Norwegowie

2022-03-25 20:43

W Warszawie funkcjonuje już kilka punktów recepcyjnych i informacyjnych. W ostatnich dniach liczba uchodźców trafiających do stolicy zmniejsza się. Pomimo tego powstał kolejny punkt pomocy dla przyjeżdżających z Ukrainy.

Zbudowany przez Norwegów

Kilka dni temu przy Dworcu Wschodnim postawiony został namiot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz powstało tu kolejne miejsce, które świadczy pomoc dla uchodźców. To kompleks namiotów Norweskiej Rady ds. Uchodźców (NRC). Organizacja, we współpracy z miastem, stworzyła Centrum Pomocy Uchodźcom. Wprawdzie nie ma tam łóżek, ale uchodźcy mogą zjeść ciepły posiłek czy otrzymają pomoc medyczną lub psychologiczną. - Będziemy przyjmować uchodźców ze stacji kolejowej. Udzielimy im informacji i tu zaprosimy. W razie potrzeby otrzymają tu wstępną przestrzeń do odpoczynku. Namioty ustawione przez naszych norweskich partnerów będą temu służyły - powiedział Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

NRC przewiduje, że dziennie pomoc znajdzie tu 2500 osób, a ratusz informuje, że do Warszawy trafiło już ponad 535 tysięcy osób z Ukrainy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gramy dla Ukrainy | Wywiad z Margaret

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?
Źródło: Nowe centrum dla uchodźców w Warszawie! Zbudowali je Norwegowie