kalisz

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Nowy taryfikator wszedł w życie! Stołeczna policja wystawiła już ponad 200 mandatów

2022-01-03 15:33

Kilka tysięcy osób zostało już ukaranych przez policję mandatami według nowego, surowszego taryfikatora. W samej Warszawie w pierwszych dwóch dniach nowego roku wystawiono ich ponad 200. Jak zapowiada policja - nie będzie taryfy ulgowej. Kierowcy, którzy rażąco będą łamać przepisy muszą liczyć się z wysoką karą. Ile mogą zapłacić?

Nowy taryfikator mandatów

Już kilka tysięcy mandatów na podstawie nowych, wyższych stawek taryfikatora wystawili policjanci w całym kraju. W samej Warszawie w ciągu pierwszych dwóch dni nowego roku - ponad dwieście.

M.in. dla kierowcy jadącego Mostem Siekierkowskim w Warszawie blisko 160 km/h - mówi rzecznik stołecznej policji, Sylwester Marczak. - Zapomina się o tym, że przy tego typu drogach, przy tej prędkości wiele osób również ginie. I to pokazuje również lekceważące podejście do kwestii bezpieczeństwa. W tym przypadku zakończyło się to mandatem karnym w wysokości 2500 zł - mówi Sylwester Marczak.

Czytaj także: SZOK! Prowadził tramwaj oglądając film pornograficzny - motorniczy wywołał skandal

Jak nie zapłacić mandatu?

Co do zasady - taryfy ulgowej dla łamiących przepisy nie ma. - Są oczywiście możliwości pouczeń, ale to są skrajne przypadki. Nawet przy prędkości można liczyć na pouczenie, ale to w sytuacji, gdy np. ktoś jedzie szybko do szpitala z żoną, która rodzi - dodaje Sylwester Marczak. 

Według nowych stawek taryfikatora więcej zapłacimy nie tylko za przekroczenie prędkości, ale też chociażby, np. za używanie telefonu w czasie jazdy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. PIERWSZY poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Dobre rozpoczęcie roku dopiero od 8/10

Pytanie 1 z 10
Przez ile lat Piotr Kraśko jeździł samochodami, pomimo braku uprawnień?
W formie 24: ciekawostki o nabiale
Źródło: Nowy taryfikator wszedł w życie! Stołeczna policja wystawiła już ponad 200 mandatów