Plac zabaw - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com Bytom: 12-latek zmarł na placu zabaw. Trwa śledztwo

Plac zabaw na placu Hallera zostanie zamknięty. Dlaczego?

2022-05-04 8:39

Plac zabaw na placu Hallera to obecnie tylko kilka atrakcji dla małych dzieci - piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki i niewielki drewniany słonik. Wszystko zmieni się po jego modernizacji - będzie dwa razy większy. A to nie jedyna inwestycja na Pradze-Północ. Już niedługo Szkoła Podstawowa nr 73 ma zyska nową halę sportową.

Plac zabaw na placu Hallera będzie nie tylko dwa razy większy (stanie się jednym z największych w dzielnicy), ale pojawią się na nim także nowe atrakcje. - Będą nowe zabawki, będzie ich dużo więcej, będą trampoliny, huśtawki, luneta, nawet specjalne szałasy dla dzieci - mówi Karolina Jakobsche, rzeczniczka Pragi-Północ. - Ten remont to połączenie kilku inicjatyw. Pojawił się taki pomysł w budżecie obywatelskim, by ten plac wyremontować, dlatego wystąpiliśmy do prezydenta Trzaskowskiego o dodatkowe środki na inwestycję, by nie robić jej etapami. Bo przypomnijmy, że to zadanie powstaje także w oparciu o założenia projektu rozbudowy placu zabaw i siłowni plenerowej w ramach "Centrum Lokalne Plac Hallera".  Na placu zabaw zostaną zamontowane urządzenia wielofunkcyjne dla małych i dużych dzieci: 3-miejscowa huśtawka, zestaw 3 trampolin, karuzela, wiklinowe szałasy, tablica kredowa, luneta i megafon. Największym kosztem jest wymiana nawierzchni na gumową. Znajdująca się przy placu zabaw siłownia plenerowa zostanie przeniesiona bliżej tężni solankowej.

Nie pytaj dlaczego? Reaguj!

A to nie jedyne duże inwestycje planowane na Pradze-Północ. Inną, z której w przyszłości skorzystają dzieci, jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 73 przy ulicy Białostockiej. Dzielnica ogłosiła przetarg na tę inwestycję. - To szkoła z ogromnymi tradycjami i sukcesami, jej uczniowie zdobywają wiele medali i nagród w unihokeju - dodaje Karolina Jakobsche. - Myślę, że są jednymi z lepszych sportowców w naszej dzielnicy w unihokeju.

Jak podkreśla, szkoła do tej pory nie miała hali sportowej, a uczniowie ćwiczyli często na korytarzach lub na mniejszej hali sportowej w budynku. - Dlatego stwierdziliśmy, że zrobimy im niespodziankę, taki prezent i wybudujemy halę sportową - mówi rzeczniczka. - Będzie to hala sportowa z bardzo dużym zapleczem, szatniami, toaletami. To będą takie dwa budynki przy szkole, bo w jednym będą pomieszczenia techniczne, a z szatni będzie przejście do dużej hali sportowej.

Całość będzie połączona z budynkami szkolnymi łącznikami.

Władze dzielnicy liczą, że obiekt będzie też dostępny dla mieszkańców stolicy i pozwoli na organizowanie imprez sportowych, których do tej pory nie dało się zwykle organizować na tym terenie. Na budowę hali sportowej dzielnica zarezerwowała ok. 15 mln złotych, z kolei na przebudowę placu zabaw na placu Hallera - ponad 1,2 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

Pytanie 1 z 10
Z której lektury na maturę 2022 pochodzi ten cytat? "Chłop potęgą jest, i basta!"
Źródło: Plac zabaw na placu Hallera będzie przebudowany - to nie jedyna inwestycja w dzielnicy!