Podwyżki uderzyły w instytucje kultury! Rachunki wzrosły o kilkaset procent

i

Autor: Pixabay Podwyżki uderzyły w instytucje kultury! Rachunki wzrosły o kilkaset procent

Podwyżki uderzyły w instytucje kultury! Rachunki wzrosły o kilkaset procent

2022-02-03 15:29

Podwyżki cen gazu i prądu dotknęły mazowiecką kulturę! Wydatki w niektórych muzeach i teatrach wzrosły nawet o 100 proc. Większe rachunki dostaną praktycznie wszystkie z 30 instytucji podległych samorządowi województwa. Dlatego ich dyrektorzy już teraz myślą o tym, jak pozyskać dodatkowe środki. I zapraszają do odwiedzania ich w ferie.

Podwyżki cen w instytucjach kultury

Podwyżki cen uderzyły w mazowiecką kulturę! Praktycznie wszystkie z 30 instytucji prowadzonych przez samorząd województwa dostaną znacznie wyższe rachunki. Jak mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik - wzrost kosztów funkcjonowania niektórych teatrów i muzeów wynosi ponad 100 procent:

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

- W skali roku naszej jednostki będą dotknięte wzrostem kosztów nawet o kilka milionów złotych. Dodatkowo druga strona medalu - strona przychodowa jest dotknięta problemem ograniczeń związanych z epidemią - mówi Adam Struzik.

Trudna sytuacja mazowieckich instytucji kultury

O niełatwej sytuacji mówi dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, Ilona Jaroszek. - Teraz, w lutym jesteśmy w trakcie ferii, ale od stycznia także to zauważamy. Pandemia dotyka dzieci. A jak dotyka dzieci, to są na kwarantannie, albo mają lekcje zdalne, czyli nie mają możliwości skorzystania z lekcji muzealnych - mówi Ilona Jaroszek.

Slang Młodzieżowy. Udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...

Wyższych rachunków spodziewają się m.in. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Teatr Dramatyczny w Płocku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Podwyżki uderzyły w instytucje kultury! Rachunki wzrosły o kilkaset procent