Protest rolników 20.07

i

Autor: fot. Kinga Baryga Protest rolników 20.07

Protest rolników 20.07: BLOKADA DROGI TRWA - czego domaga się Agrounia?

2021-07-20 9:31

We wtorkowy poranek, 20 lipca, rolnicy zrzeszeni w Agrounii rozpoczęli zapowiadany protest w Srocku. Miał on formę blokady drogi - organizatorzy mówią o około 150 traktorach na jezdni. Kierowcy mogą być pewni ogromnych utrudnień w ruchu. Czego domagają się protestujący i gdzie są utrudnienia? O tym w naszym artykule.

Protest rolników 20.07 - trwa blokada drogi zorganizowana przez Agrounię. Jej lider, Michał Kołodziejczyk, już wcześniej przekazał w mediach społecznościowych, że w Srocku, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, pojawi się około 150 traktorów, które zablokują drogę. Kierowcy, którzy poruszają się na trasie w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi i Warszawy mogą być pewni gigantycznych utrudnień. O blokadzie informowała już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Koniecznie dowiedzcie się, co wywołało protest rolników w Srocku w województwie łódzkim, oraz gdzie występują utrudnienia na drodze 20 lipca. W dalszej części artykułu znajdziecie najważniejsze informacje na temat protestu i blokady drogi.

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca

To jest wojna o polskie rolnictwo. To jest wojna o polską wieś. Codziennie upadają setki gospodarstw rolnych. Rząd niszczy produkcje polskiej żywności. ASF panoszy się po kraju 7 lat, a politycy i urzędnicy biernie się temu przyglądają. Do premiera napisaliśmy kilkadziesiąt oficjalnych pism. Nie odpisał. Dwa razy wyszliśmy go powitać twarzą w twarz. Uciekł. Żądamy NIEZWŁOCZNEGO spotkania z premierem. Traktory wyjadą na rondo, które łączy drogę krajową nr 12 z trasą S8. W Srocku odbędzie się także stacjonarny protest rolników, którzy przyjadą bez traktorów

Protest rolników 20.07 - o co chodzi Agrounii?

Rolnicy zrzeszeni w Agrounii protestują przeciwko działaniom rządu, które, według nich, godzą w interesy rolników i prowadzą do gospodarczej zapaści na polskiej wsi. Agrounia zarzuca rządzącym bierność w sprawie rozwiązania problemu ASF - choroby trzody chlewnej, która jest w Polsce obecna od 7 lat. Podkreślają też, że codziennie upadają setki gospodarstw rolnych, a rząd niszczy produkcje polskiej żywności. Rolnicy domagają się więc spotkania z premierem w związku z sytuacją wywołaną Afrykańskim Pomorem Świń. Na stronach Agrounii w mediach społecznościowych możemy o proteście 20.07 przeczytać:

Protest rolników 20.07 - relacje online

Protestujący rolnicy 20 lipca udostępnili w mediach społecznościowych relacje z protestu. Znajdziecie je poniżej.

Protest rolników 20.07 - UTRUDNIENIA NA DROGACH

O utrudnieniach informowała GDDIKA. Maciej Zalewski, rzecznik GDDIKA w Łodzi podał, że utrudnień należy się spodziewać na DK12 w Srocku. Dokładniejsze informacje przekazuje jednak sama Agrounia. Z wiadomości zamieszczonych na Facebooku wynika, że traktory wyjechały na rondo łączące drogę krajową nr 12 z trasą S8. Ponadto w Srocku odbywa się także stacjonarny protest rolników, którzy przyjadą bez traktorów. Protest rozpoczął się 8:00 od zbiórki na placu srockiego rynku.

Źródło: Protest rolników 20.07: BLOKADA DROGI TRWA - czego domaga się Agrounia?