Przynajmniej 250 tys. złotych. Kara dla WUM za nieprawidłowości przy szczepieniach!

2021-01-05 12:19

Za celowe złamanie zasad programu szczepień - przynajmniej ćwierć miliona złotych kary. Trwająca jeszcze kontrola NFZ w Centrum Medycznym WUM ws. tzw. afery celebryckiej ujawniła już pierwsze nieprawidłowości. Są też decyzje o pierwszych konsekwencjach wobec placówki.

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13

Do końca tygodnia ma potrwać kontrola NFZ w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Już teraz są pierwsze ustalenia i pierwsze decyzje o konsekwencjach.

Kontrola ruszyła wczoraj, po tym jak media obiegła informacja o zaszczepieniu tam 18 osób spoza tzw. grupy 0.

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski - już teraz udało się zebrać dowody będące podstawą do wymierzenia uczelni kary w wysokości przynajmniej 250 tysięcy złotych.

"Te osoby zostały nieprawidłowo zgłoszone, nieprawidłowo nawet względem wyjątków, które zostały określone, bo zostały zgłoszone jako personel medyczny" - mówił Niedzielski.

Ale to nie koniec, bo lista 18 osób spoza personelu medycznego, które miały być zaszczepione, została przesłana 28. grudnia.

"Po drugie, zgłoszenie zostało dokonane 28 grudnia, czyli w przeddzień ogłoszenia tej listy wyjątków czy wyjątkowych sytuacji, które pozwalały na wszczepienie osób spoza tej wąskiej grupy medyków i personelu medycznego oraz niemedycznego zatrudnionego w szpitalu" - mówił Niedzielski.

W planach jest także kontrola, której celem będzie ustalenie, czy WUM planował akcję promowania szczepień.

Źródło: Przynajmniej 250 tys. złotych. Kara dla WUM za nieprawidłowości przy szczepieniach!