SKM dojedzie do Piaseczna

i

Autor: materiały prasow

Są nowe pociągi, będą nowe linie. SKM dojedzie do Piaseczna

2022-01-14 20:53

Już nie tylko do lotniska Chopina. Pod koniec tego roku pojawią się dwie nowe trasy SKM - S4 oraz S5 i dojadą aż do Piaseczna. Zarząd Transportu może wprowadzić takie rozwiązanie dzięki 21 nowym pociągom, jakie w 2022 roku przyjadą do stolicy.

Cisza/silence - wernisaż zdjęć najlepszych fotoreporterów

Dwa warunki do spełnienia

Żeby nowe trasy były możliwe, musiały pojawić się nowe pociągi. Dwa z nich, "Impuls2", wyprodukowane przez nowosądecki Newag, są już w stolicy i są testowane. W następnych miesiącach dojedzie kolejnych 19.

- Potrzebny jest nowy tabor, tak aby móc dysponować nową flotą i realizować nowe połączenia - mówi Zuzanna Szopowska-Konop, rzeczniczka SKM.

Kolejnym warunkiem jest zakończenie prac na torach, prowadzonych przez PKP PLK.- Zakończenie tych prac, które są konieczne do tego, aby pociągi mogły przejechać przez Dworzec Zachodni, a następnie skierować się na tzw. linię radomską,  czyli do Piaseczna - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli te warunki zostaną spełnione, to pociągi SKM zaczną jeździć do Piaseczna z wprowadzeniem rozkładu jazdy na 2022/2023 rok, czyli od 11 grudnia.

Kurs raz na godzinę

Linia S4 pojedzie z Piaseczna do Legionowa, a linia S5 od Piaseczna do Warszawy Głównej. Już w tej chwili w Piasecznie działa szeroko rozwinięta sieć autobusów, które dojeżdżają właśnie do dworca. Nowe linie SKM skomunikują też tzw. "niski Ursynów", czyli ten obszar dzielnicy, w którym znajdują się przede wszystkim domki.- O szczegółach rozkładu jazdy zbyt wcześnie jeszcze mówić. Przeprowadzimy analizy, które podpowiedzą nam, jak często ten pociąg powinien tam jeździć. Szybka Kolej Miejska będzie tam współistniała z pociągami Kolei Mazowieckich. Więc tutaj potrzebna jest odpowiednia konstrukcja rozkładu jazdy, tak aby pociągi były ze sobą skoordynowane - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Są nowe pociągi, będą nowe linie. SKM dojedzie do Piaseczna