Spotkałem Ciebie na Ursynowie - wyjątkowy konkurs na Ursynowie

i

Autor: Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy"

"Spotkałem Ciebie na Ursynowie" - ursynowski konkurs dla fanów Krzysztofa Krawczyka

2022-04-28 16:28

Będzie to upamiętnienie twórczości Krzysztofa Krawczyka i szansa dla mało znanych artystów. Organizatorem konkursu jest dzielnica Ursynów. To tutaj mieszkał słynny wokalista. Nagranie do plebiscytu może wysłać każdy, lecz trzeba się pośpieszyć! Szczegóły w artykule.

Hołd dla Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk był w latach 70. i 80. mieszkańcem ursynowskiego osiedla Jary. Tytuł konkursu zaczerpnięty jest od jednej z jego piosenek, "Znalazłem Ciebie na Ursynowie". - Chcemy kultywować muzykę Krawczyka, a jednocześnie poszukiwać talentów, które zabłysną na scenie Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" - mówi radna dzielnicy Ursynów Olga Górna, pomysłodawczyni konkursu. Jury konkursowe liczy na inwencję twórczą wykonawców. Na przesłanym do jury nagraniu można zaśpiewać a capella, grając na instrumencie. Wykonania mogą być solo, w duecie, a nawet w zespołach.

Ogłoszenie o konkursie

i

Autor: Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy"

Znalazłem Ciebie na Ursynowie - zgłoszenia

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 maja. Trzeba się spieszyć, bo jury ograniczyło liczbę zgłoszeń do stu. Nagrania można wysłać pisząc na adres: [email protected] (należy przesłać wyłącznie link, który pozwoli obejrzeć i pobrać nagranie – prosimy o nieprzesyłanie plików jako załączników do zgłoszenia). Można też wysłać nagranie na CD lub na przenośnym dysku na adres: UCK "Alternatywy", ul. I. Gandhi 9, 02-776 Warszawa, z dopiskiem: "Znalazłem Ciebie na Ursynowie – konkurs piosenek Krzysztofa Krawczyka.

Występy będzie oceniało jury w składzie: przewodniczący Adam Sztaba, znany muzyk i kompozytor, aktor i wokalista Mariusz Ostrowski, Klaudiusz Ostrowski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Olga Górna – Przewodnicząca Komisji Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy oraz Krzysztof Czubaszek – Dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy".

Jury zaprosi laureatów do udziału w gali finałowej, która odbędzie się 24 czerwca. Zaproszone osoby przy akompaniamencie profesjonalnej orkiestry, będą mogły zaprezentować swoje wykonania. Poza tym usłyszymy recital Mariusza Ostrowskiego, który zaśpiewa piosenki Krawczyka. Więcej informacji o konkursie znajdziecie TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej 28.04 (Janusz Steinhoff, dr Małgorzata Bonikowska, gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Anna Maria Żukowska

QUIZ: czy jesteś gotowy na maturę 2022 z języka polskiego?

Pytanie 1 z 10
Do jakiego rodu należał Hrabia z "Pana Tadeusza"?
Pan Tadeusz - A. Mickiewicz
Źródło: "Spotkałem Ciebie na Ursynowie" - ursynowski konkurs dla fanów Krzysztofa Krawczyka