Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie

i

Autor: fot. Tomasz Hamrat Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie

Szpital Południowy już nie tylko dla chorych na COVID-19! Ruszyła rehabilitacja pocovidowa

2021-06-22 14:39

Szpital Południowy rozpoczął przyjmowanie pacjentów mierzących się z powikłaniami po przebyciu COVID-19. Do ich dyspozycji pozostaje 100 łóżek oraz opieka lekarska i psychologiczna. Planów, by szpital przyjmował pacjentów z innymi schorzeniami, nadal nie ma. Na taki stan rzeczy nie godzą się miejscy urzędnicy i zapowiadają - nadal będziemy domagać się zwrotu szpitala.

Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Szpital Południowy już nie tylko dla chorych na COVID-19!

Szpital Południowy 21 czerwca rozpoczął przyjmowanie pacjentów, którzy pokonali koronawirusa, ale wciąż mierzą się z jego konsekwencjami. Przebycie COVID-19 często prowadzi do powikłań. Wielu ozdrowieńców uskarża się na chroniczne zmęczenie i częste zapadanie na inne choroby. Właśnie z myślą o takich osobach placówka oferuje dokładną diagnozę oraz rehabilitację, która ma ułatwić powrót do pełnej sprawności.

"Będą mieli badania specjalistyczne, które ocenią wydolność oddechową. To pozwoli przygotować indywidualny pakiet ćwiczeń dla tych pacjentów, tak żeby dostosować obciążenia" - mówi rządowa komisarz w Szpitalu Południowym, dr Ewa Więckowska.

W tej chwili do dyspozycji pacjentów jest 100 łóżek: wszyscy chorzy mogą korzystać z opieki lekarzy, pielęgniarek i psychologów. Ale nawet uruchomienie rehabilitacji nie przekonuje stołecznych urzędników. Oczekują oni, że rząd zwróci szpital miastu, tak by mógł służyć wszystkim chorym, nie tylko tym doświadczonym przez koronawirusa.

"Dalej będziemy domagać się zwrotu tego szpitala, on jest Warszawy, Warszawiaków, zapłaciliśmy za jego budowę 400 mln i na pewno dalej będziemy o niego walczyć. Sami oczywiście też planujemy stworzyć tam część covidową" - mówi Monika Beuth-Lutyk ze stołecznego ratusza.

Szpital Południowy trafił w ręce resortu zdrowia w marcu 2021 roku, by jak najszybciej uruchomić go jako szpital tymczasowy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Szpital Południowy już nie tylko dla chorych na COVID-19! Ruszyła rehabilitacja pocovidowa