Tragiczny wypadek autobusu na S8. Jest akt oskarżenia dla kierowcy pod wpływem narkotyków

2021-01-04 7:10 STAN

Jest akt oskarżenia dla kierowcy, który w czerwcu spowodował śmiertelny wypadek autobusu w Warszawie. Pojazd spadł z wiaduktu, zginęła jedna osoba. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Tajemniczy pożar zabytkowego kościoła

Tragiczny wypadek autobusu w Warszawie. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia przeciw kierowcy autobusu miejskiego. Mężczyzna 25 czerwca 2020 r. spowodował śmiertelny wypadek autobusu miejskiego. Zginęła jedna kobieta. Kilka osób w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Akt oskarżenia wobec mężczyzny trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie pod koniec grudnia. 27-latkowi zarzuca się naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, „niedostosowanie taktyki i techniki jazdy do zmieniającej się sytuacji drogowej”, co uniemożliwiło mu zahamowanie, a w konsekwencji doprowadziło do katastrofy w ruchu lądowym. W chwili zdarzenia Tomasz U. był pod wpływem amfetaminy i posiadał porcję narkotyku ukrytą w skrytce kabiny kierowcy.

Czytaj także: "Reanimowałem tę kobietę. Nie przeżyła". Wstrząsająca relacja świadka wypadku [TYLKO U NAS]

Kierowca przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził żal. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek autobusu na S8: Co dokładnie się wydarzyło?

Do tragicznego zdarzenia na S8 doszło 25 czerwca około godziny 13. Na trasie Mostu Grota-Roweckiego autobus wbił się w bariery energochłonne. Autobus złamał się prawie na pół. Jego część spadła na dół. - Dwóch panów mi pomagało. Wyciągnęliśmy chyba jednego pana i pięć czy sześć pań, bo one spadały na dół. To dość stromo wisiało. Przytrzymano mnie z tyłu za spodnie, ja wchodziłem do środka i ratowałem te osoby i zbiegłem na dół. Widziałem, że jedna pani była bardzo poturbowana, wychodziła spod autobusu - relacjonował w czerwcu świadek zdarzenia.

Zginęła jedna kobieta. Jedna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po tragicznym wypadku doszło do licznych kontroli kierowców miejskich autobusów.

Czytaj także: Kierowcy pod wpływem narkotyków? Ponad 250 kontroli i wszystkie wyniki negatywne

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie